אני אישה דתיה נשואה והתאהבתי בבוס שלי, מה עלי לעשות?

היא אישה דתיה ונשואה עם ילדים, לאחרונה התאהבה בבוס שלה שגם הוא דתי וכעת היא מבולבלת. הרבנית פנינה נויבירט מארגון "בית הלל" משיבה

דונט טוק, שו"ת: מדור שו"ת חדש

אילוסטרציה (ShutterStock)
אילוסטרציה (צילום: ShutterStock)

שאלה

אני אשה דתיה ונשואה באושר עם ילדים. לצערי, לאחרונה אני מרגישה שאני ממש מתאהבת בבוס שלי. אני אוהבת מאוד את בעלי ואת ילדי, אין לי שום עניין לעשות שטויות, כמו כן, אף פעם לא דיברתי עם הבוס על משהו שמתקרב לנושא, וגם הוא אדם ירא שמיים בתכלית. אני כמובן לא יכולה להתייעץ עם אף אדם בנושא כדי לא להחריף את המצב ואני מרגישה ממש אבודה.

אודה על עזרתכם.

יש לכם שאלה לרבנית או לרב? שלחו לנו

תשובה

התיאור שאת מתארת חמור מאין כמותו ובידיך לעצור את הידרדרות העניינים. הקשר בינך ובין בעלך הוא מרגלית יקרה ואת והוא - שניכם ביחד וכל אחד לחוד- חייבים לשמור ולהגן עליו מכל משמר. האמור מתחדד בפרט בהיותכם הורים לילדים. אתם אחראים על פיתוח הקשר למענכם ולמענם, זוהי חובה הלכתית ומוסרית מדרגה ראשונה.

הקשר ביניכם אינו יכול לסבול כל הפרעה. כל מחשבת "התאהבות" במישהו אחר חייבת להיפסק לאלתר. נטיית ליבי היא לומר לך לחפש מקום עבודה אחר. אבל אין בכך די.

בתקופה הקרובה הקפידי על זמן איכות משותף לשניכם, על לימוד רוחני משותף, על יציאה משותפת, הזכירי לעצמך למה בחרת בו, הרבי באהבה. הקפידי גם על חוויות משפחתיות של שניכם עם ילדיכם... ככל שתרבו בחוויות משותפות כן תתחדד תחושת האחריות לשימור המשפחה. אל תחליפי חוויה רגעית בקשר האמיתי שבאמתחתך. אל תאבדי עולמכם בדקה, אל תנהי אחר פנטזיות חסרות אחריות.
מתפללת להצלחתכם, פנינה נויבירט

יש לכם שאלה לרבנית או לרב? שלחו לנו

המשיבה – הרבנית פנינה נויבירט מרצה בכירה ליהדות, ד"ר למשפטים וחברת הנהלת בית הלל

עוד בוואלה! יהדות

הבלש החרדי שחושף את סודות המגזר

האם המחבלים המשוחררים הם גיבורים שנפלו בשבי?

האישה מתה לפני חודש. האלמן יתחתן עם אחותה