קמפיין חדש נגד אפליית חרדים

תשדיר שעולה היום לאוויר מטעם משרד המשפטים קורא להפסיק את אפליית החרדים בתעסוקה. הדבר מעניין משום שבחודשים האחרונים נרשמה מצד שרת המשפטים ציפי לבני עוינות נגד המגזר

שיפי חריטן
19/01/2014
אדריאן הרבשטיין
שרת המשפטים ציפי לבני(צילום: נועם מושקוביץ)

"רציתם לשכור דירה או להתקבל לעבודה ונתקלתם באפליה רק מפני שאתם חרדים? משרד המשפטים אתכם. למידע צלצלו לקו החם של משרד המשפטים: 1700-706-044. יחד נלחמים באפליה. זה לא יהודי, לא מוסרי ולא חוקי".

אין מדובר במתיחה, זהו תשדיר רדיו אמיתי שעולה היום לאוויר מטעם משרד המשפטים. מעט תמוה לראות את משרד המשפטים יוצא בתשדיר הפונה באופן מיוחד לציבור החרדי, אולי משום שבחודשים האחרונים נרשמה מצד שרת המשפטים ציפי לבני עוינות וחוסר התחשבות בצרכי המגזר. תחילה בהתנגדות לתיקון חוק לשון הרע, שנועד להגן על החרדים מפני הסתה והמשיך בהתנגדות לשוויון תעסוקתי לחרדים אשר ניסה ליזום ח"כ פרוש מיהדות התורה, בטענה כי החרדים אינם רוצים לעבוד. האם מישהו למעלה מנסה לתקן עוולות שנעשו?

אין זה סוד כי חרדים רבים מופלים במקומות עבודה, בשל מראם או בשל אמונתם. ישנו פחד גדול מצד מעסיקים לקלוט אל שורותיהם עובדים חרדים, בעיקר מחוסר היכרות. מעסיקים רבים פוחדים כי בית העסק שלהם יהפוך לבית כנסת ועוד.

לאחרונה יצא משרד המשפטים בקמפיינים נגד אפליה וגזענות כשהמטרה היא להיאבק בתופעה הבזויה הצוברת תאוצה. כעת הם מתייחסים בתשדיר מיוחד לאפליה נגד חרדים. מדובר בצעד משמעותי לקראת ציבור שלם.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully