פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   היום בו ראש הממשלה הפך אותי לעבריין

   אין לי שום בעיה לראות את חומות הכלא הישראלי מבפנים. אבל היום הזה, בו ראש מדינת היהודים הכריז על לומדי התורה כעבריינים, יירשם לדיראון עולם בתולדותיה של האומה הישראלית

   המחנה הקיצוני בציבור הליטאי מפגין בגשר המיתרים בירושלים במחאה על מעצרו של מסורב גיוס שנשפט ל 5 ימי מעצר. פברואר 2014 (טלי מאייר )
   (צילום: טלי מאייר)

   עד הבוקר עוד הייתי נאיבי. חשבתי שבאמת יש במדינה אנשים שאינם מבינים את ערך לימוד התורה, ששוגים בהזיות כאילו לצבא חסר כוח אדם ולא הצרת היקפים, הבוקר התפכחתי כי הבוקר הכריז עלי ראש מדינת היהודים שאני עבריין, אויב המדינה ושמקומי מאחורי סורג ואזיק. מה אני אומר לך אדוני ראש הממשלה, אני ממש חושש.

   כדאי שתבין משהו על החיים שלי: סדר היום של תלמיד ישיבה הוא קפדני, ארוך וסיזיפי. הוא מתחיל בהשקמה קפדנית בשעה 7:00, זמני הארוחות קצרים ("ארוחות" הופכת למילה מעט יומרנית ביחס למזון המוגש שם), הלימודים ארוכים ורצופים ויום הלימודים מסתיים ב23:00פורמלית, כי למעשה האורות לא כבים גם בחצות.

   כתלמיד בישיבה, נאסר עלי להחזיק סלולרי, לטוס לחו"ל (אם לא בהיתר מיוחד) להחזיק רישיון נהיגה, לעבוד ולרוב אף לצאת מהמוסד. אין לי בילויים, פנאי, העשרה, טלוויזיה, כדורגל, כושר וכל מיני דברים שהכלא הישראלי יספק לי בשפע. אז הדבר האחרון שטורד את מנוחתי זה לעבור מכותלי הישיבה לכותלי הכלא, ונעזוב רגע את העלות הכלכלית של 93,000 ¤ לשנה לכל אסיר, אותו יאלץ שוב לשלם מעמד הביניים החילוני העובד, נושא בנטל, משלם מיסים, עושה צבא, מילואים ולא מבין למה הוא לא עובר לספרד.

   .

   המחנה הקיצוני בציבור הליטאי מפגין בגשר המיתרים בירושלים במחאה על מעצרו של מסורב גיוס שנשפט ל 5 ימי מעצר. פברואר 2014 (טלי מאייר )
   (צילום: טלי מאייר)

   ההחלטה האומללה שלך, אדוני ראש הממשלה, מעידה על חוסר חשיבה לטווח הארוך, ובעצם חוסר חשיבה בכלל. תלמידי הישיבה לא לומדים בשביל לזכות בחירות מהכלא, ולא משתמטים בגלל הטבות. לו אכן היית רוצה לגייס את בני הישיבה, היית פועל כמו הרב רמי ראב"ד, רב חיל האוויר לשעבר, שבשקט בשקט הקים את שח"ר כחול, במסגרתו שרתו אלפי חרדים בצה"ל. ההחלטה שלך תסיג לאחור את כל מה שנבנה ברגישות ובתבונה בעשור וחצי האחרונים, זו החלטה שרק מעידה כי מעולם לא הייתה לך כוונה לקדם את צה"ל על ידי שריריהם של תלמידי הישיבה, אלא לקדם את עצמך על ידי דמם של החרדים. שמעתי אומרים שיש לך 180 IQ, לו היית עושה בזה שימוש, היינו גם ישנים בשקט בלילה.

   בואו לא נהיה תמימים לשלוש דקות. הרי לא מדובר כאן על פטור גורף לחובשי כיפה שחורה, מדובר על נשיאה בנטל הכי חיוני לעם ישראל. אותו ראש ממשלה שהכריז הבוקר על לומדי תורת ישראל כאויבי מדינת ישראל, עומד לא פעם באו"ם (אוי, כמה שהוא מרגיש בבית שם, מאחורי הפודיום) ומסביר שוב ושוב על המוסריות המובנת מאליה של עם ישראל בארצו. בשביל זה הוא מנופף בשמו העברי שמתועד בתנ"ך כבר לפני 3000 שנה. "היי ביבי" יחייך אליו אבו מאזן "תגיד, אתה באמת מצפה שאאמין לחירטוטים האלה, בזמן שאתה עצמך מכניס לכלא את לומדי התורה? אני צריך להיות יותר ישראלי ממך?"

   בנימין נתניהו ואבו מאזן בבית הלבן, ערב לפני השקת השיחות הישירות (רויטרס)
   מי יותר ישראלי? (צילום: רויטרס)

   אז אין לי שום בעיה לראות את חומות הכלא הישראלי מבפנים, גם אין לי כל בעיה לקנות כרטיס טיסה בכיוון אחד לגולדרס גרין, ברוקלין או אקס לה-בן. לא רק שלא אשב שם בכלא, אלא שאף אקבל שם תמיכה ממשלתית כלומד לימודים גבוהים. אבל היום הזה, בו ראש מדינת היהודים הכריז על לומדי התורה כעבריינים, ירשם לדיראון עולם בתולדותיה של האומה הישראלית.

   הכותב הוא אברך כולל בישיבה חרדית