וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדרך לשלווה פנימית: כלים להתמודד עם התפרצויות זעם

הרב דב ביגון, ערוץ מאיר

13.3.2014 / 8:00

מידת הכעס פוגעת באנשים רבים, שסובלים ממנה מבלי להבין שהדבר מצריך טיפול של ממש, כמו מחלה לכל דבר. כיצד מתמודדים וניצלים מאותו כעס משחית? הרב ביגון מסביר

בווידאו: איך מתקנים את מידת הכעס על פי התורה/צילום: ערוץ מאיר

מה עושים עם מידת הכעס? ראשית, להכיר בכך שמדובר במידה רעה שמצריכה טיפול. הכלי הזה, שלכאורה נשמע מובן מאליו, אינו ברור לכל. לו היו מבינים אנשים רבים כי מדובר בבעיה של ממש, שמצריכה טיפול אמיתי, המודעות לבעיה הייתה גוברת.

כיצד ניתן לשלוט בכעס, ואיזה דיבור על אדם לאמץ כדי להתרגל למידות טובות יותר? הרב דב ביגון, במסגרת שיעור בספר "אורות" המשודר בערוץ מאיר, מציע לקרוא את איגרת הרמב"ן שעוסקת במידת הכעס. באיגרת, שכתב הרמב"ן כצוואה לבנו, הוא מציע לאמץ דיבור של נחת כלפי כל אדם, ובכך להינצל מהכעס.

אילוסטרציה. ShutterStock
יש דרכים להתמודד עם הכעס ולמצוא שלוות אמת פנימית/ShutterStock

ערוץ מאיר בטלוויזיה הוקם ומופק על ידי עמותת "יהדות באהבה ובאמונה", מיסודו של מכון מאיר. הסלוגן שלנו - "יהדות באהבה", שואב את השראתו מהמשנה במסכת אבות: "הוי מתלמידיו של אהרון, אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה". זוהי גם מטרתו של ערוץ מאיר - לאפשר למי שרוצה להתחבר ליהדותו, למסורת בית אבא, לקבל תוכן טלוויזיוני יהודי איכותי וערכי מתוך אהבה לו ולילדיו, ולהעמיד תכנים יהודיים עמוקים שיהיו נגישים לכל אדם.

במסגרת וואלה! יהדות אנו מעניקים הצצה לתכנים של ערוץ מאיר בטלוויזיה. אתם מוזמנים לטעום, ליהנות, ולצפות בתוכניות המלאות של ערוץ מאיר בטלוויזיה בערוץ 96 ב-HOT וב-YES, וכן להיכנס לאתר האינטרנט של הערוץ.

  • עוד באותו נושא:
  • כעס
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully