וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מה הטעם במשלוח מנות דווקא בחג פורים?

הרב חגי לונדין, ערוץ מאיר

13.3.2014 / 8:00

דווקא בחג פורים יש עניין להרבות אחווה ואהבה בתוך עם ישראל, ובתוכם כמובן מעוטי היכולת שנזקקים לכך במיוחד. הרב חגי לונדין מסביר את הקשר שבין החג למצוות משלוח המנות

יח"צ - חד פעמי

חג הפורים מזוהה עם קריאת המגילה, תחפושות ועשיית משתה וסעודה. אלא שלצד כל אלה, אחת המצוות הקשורות לחג היא משלוח המנות והמתנות לאביונים, שהפכו למזוהים עמו במהלך השנים. מדוע? הרב חגי לונדין מסביר את החיוב שלנו להרבות אהב ואחווה בתוך עם ישראל, ומכאן את הצורך להעניק ולקבל - בייחוד למי שיכולתו אינה מספקת, כדי שנהנה כולנו מחג שמח.

אזני המן של רשת "שמו הקונדיטוריה". דן פרץ,
אחת המצוות המזוהות עם פורים, ולא בכדי. משלוח מנות/דן פרץ

ערוץ מאיר בטלוויזיה הוקם ומופק על ידי עמותת "יהדות באהבה ובאמונה", מיסודו של מכון מאיר. הסלוגן שלנו - "יהדות באהבה", שואב את השראתו מהמשנה במסכת אבות: "הוי מתלמידיו של אהרון, אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה". זוהי גם מטרתו של ערוץ מאיר - לאפשר למי שרוצה להתחבר ליהדותו, למסורת בית אבא, לקבל תוכן טלוויזיוני יהודי איכותי וערכי מתוך אהבה לו ולילדיו, ולהעמיד תכנים יהודיים עמוקים שיהיו נגישים לכל אדם.

במסגרת וואלה! יהדות אנו מעניקים הצצה לתכנים של ערוץ מאיר בטלוויזיה. אתם מוזמנים לטעום, ליהנות, ולצפות בתוכניות המלאות של ערוץ מאיר בטלוויזיה בערוץ 96 ב-HOT וב-YES, וכן להיכנס לאתר האינטרנט של הערוץ.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully