פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מה היה הנס הגדול בפסח?

   השם ניסן מבטא תופעה של ניסים שחוזרים ונשנים כי התכונה של החודש הזה היא ההתחדשות כי האומה הישראלית לפעמים עולה, לפעמים יורדת, אבל תמיד נמצאת על הגלגל

   מה היה הנס הגדול בפסח?

   השם של חודש ניסן מרמז על נס קטן כי הנס הגדול יותר הוא הכניסה של עם ישראל לארץ ישראל. מצד שני, השם ניסן מבטא גם תופעה של ניסים שחוזרים ונשנים כי התכונה של החודש הזה היא ההתחדשות. בתוכנית 'בא בזמן' מדבר הרב אייל ורד עם יצחק מאיר על תכונת ההתחדשות של חודש ניסן.

   עם ישראל מונה את חודשיו ללבנה שמתחדשת ונולדת מחדש כי האומה הישראלית לפעמים עולה, לפעמים יורדת, אבל תמיד נמצאת על הגלגל. החוש המרכזי של חודש ניסן הוא חוש הדיבור כי בחג הפסח אנחנו מדברים, מספרים ומעבירים את האמת הפנימית שלנו לדורות הבאים. חודש ניסן חל תמיד באביב כי זו תקופה מאוזנת ומלאה שבה כל כוחות החיים הרדומים רוצים לצאת החוצה, לפעול ולהתחדש.

   לקטעים נוספים על פסח

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילום: ShutterStock)

   ערוץ מאיר בטלוויזיה הוקם ומופק על ידי עמותת 'יהדות באהבה ובאמונה' מיסודו של מכון מאיר. הסלוגן שלנו - 'יהדות באהבה', שואב את השראתו מהמשנה במסכת אבות: 'הוי מתלמידיו של אהרון, אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה'. זוהי גם מטרתו של ערוץ מאיר - לאפשר למי שרוצה להתחבר ליהדותו, למסורת בית אבא, לקבל תוכן טלוויזיוני יהודי איכותי וערכי מתוך אהבה לו ולילדיו, ולהעמיד תכנים יהודיים עמוקים שיהיו נגישים לכל אדם.

   ב'וואלה יהדות' אנו מעניקים הצצה לתכנים של ערוץ מאיר בטלוויזיה. אתם מוזמנים לטעום, ליהנות, ולצפות בתוכניות המלאות של ערוץ מאיר בטלוויזיה בערוץ 96 ב HOT ובYES- ובאתר האינטרנט של הערוץ