אז זאת הארץ שהבטיחו לנו?

כך נראית הארץ שהבטיחו לנו? גם שאול טשרניחובסקי שאל בשירו הידוע, "אומרים ישנה ארץ שכורת שמש. איה אותה ארץ?" סימני השאלה, אומר חנן פורת, הם הניסיון הקשה והדרך עוד ארוכה

ערוץ מאיר
05/05/2014
יח"צ – ערוץ מאיר

אבות הציונות הגיעו לארץ ישראל ושאלו: זאת הארץ שהבטיחו לנו? באמת כך היא נראית? אדם צחי ואנסמבל 'שיר אדמה' שרים את שירו של טשרניחובסקי ומנסים לענות לשאלה 'איה אותה ארץ', בעזרת הגותו של חנן פורת.

חז"ל אמרו שהניסיון הראשון בו נתנסה אברהם אבינו היה הדרישה ממנו ללכת לארץ ישראל. חנן פורת תוהה מה כל כך קשה ללכת לארץ זבת חלב ודבש. איפה פה הניסיון? את התשובה הוא קיבל במלחמת ההתשה כשהמפקד שלח אותו ואת חבריו למשימה שהיה בה חלק של חוסר ודאות. סימני השאלה, אומר חנן פורת, הם הניסיון הקשה. חוסר הודאות שהיה לאברהם אבינו בלכתו לארץ, היה הניסיון שלו, וזה גם מה שהיה קשה לאבות הציונות שהגיעו לכאן. עד היום אנחנו הולכים בעקבות אותו הקול ששמע אברהם אבינו. גם היום יש לנו סימני שאלה, והדרך עוד ארוכה.

לקטעים נוספים של ערוץ מאיר

ערוץ מאיר בטלוויזיה הוקם ומופק על ידי עמותת "יהדות באהבה ובאמונה", מיסודו של מכון מאיר. הסלוגן שלנו - "יהדות באהבה", שואב את השראתו מהמשנה במסכת אבות: "הוי מתלמידיו של אהרון, אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה". זוהי גם מטרתו של ערוץ מאיר - לאפשר למי שרוצה להתחבר ליהדותו, למסורת בית אבא, לקבל תוכן טלוויזיוני יהודי איכותי וערכי מתוך אהבה לו ולילדיו, ולהעמיד תכנים יהודיים עמוקים שיהיו נגישים לכל אדם.

במסגרת וואלה! יהדות אנו מעניקים הצצה לתכנים של ערוץ מאיר בטלוויזיה. אתם מוזמנים לטעום, ליהנות, ולצפות בתוכניות המלאות של ערוץ מאיר בטלוויזיה בערוץ 96 ב-HOT וב-YES, וכן להיכנס לאתר האינטרנט של הערוץ.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully