מה הקשר בין שיגור חללית לספירת העומר?

יש 2 סוגי ספירות. ספירה לאחור, כמו בשיגור של חללית וספירה שנייה היא ספירה מצטברת כמו ספירה של כסף שבה אין ציפיה למשהו מסוים. בספירת העומר יש גם ציפיה וגם הצטברות

12/05/2014
ערוץ מאיר

התורה מצווה אותנו לספור יום יום, שבוע שבוע, מפסח עד שבועות וכך נפסק להלכה, אבל מה זו בעצם ספירה? הרב אורן אלעד מסביר שיש שתי סוגי ספירות. ספירה אחת היא ספירה לאחור, כמו בשיגור של חללית. בספירה כזו הכל מתאפס בסוף ורק רגע השיגור הוא הרגע החשוב. ספירה שנייה היא ספירה מצטברת כמו ספירה של כסף שבה מונים דברים ואין ציפיה למשהו מסוים.

בספירת העומר יש גם ציפיה וגם הצטברות. כשיצאנו ממצרים היו לנו ארבעים ותשעה ימים עד מתן תורה, שבהם כל יום קילפנו שכבה של עבדות וטומאה, והוספנו שכבה של חירות וטהרה. בספירת העומר התהליך חשוב, אבל לא שוכחים גם את המטרה - קבלת התורה.


לסדרת "בא בזמן" לחצו כאן

אילוסטרציה(צילום: ShutterStock)

ערוץ מאיר בטלוויזיה הוקם ומופק על ידי עמותת "יהדות באהבה ובאמונה", מיסודו של מכון מאיר. הסלוגן שלנו - "יהדות באהבה", שואב את השראתו מהמשנה במסכת אבות: "הוי מתלמידיו של אהרון, אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה". זוהי גם מטרתו של ערוץ מאיר - לאפשר למי שרוצה להתחבר ליהדותו, למסורת בית אבא, לקבל תוכן טלוויזיוני יהודי איכותי וערכי מתוך אהבה לו ולילדיו, ולהעמיד תכנים יהודיים עמוקים שיהיו נגישים לכל אדם.

במסגרת וואלה! יהדות אנו מעניקים הצצה לתכנים של ערוץ מאיר בטלוויזיה. אתם מוזמנים לטעום, ליהנות, ולצפות בתוכניות המלאות של ערוץ מאיר בטלוויזיה בערוץ 96 ב-HOT וב-YES, וכן להיכנס לאתר האינטרנט של הערוץ.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully