הרב אריאל: אסור להשכיר דירות ללסביות

האם ישנו איסור הלכתי המונע להשכיר דירה לזוג לסביות? הרב יעקב אריאל פוסק שאסור. "זוגיות של לסביות איננה טבעית". הלהט"ב: "הרב מקדם שנאה"

יקי אדמקר
הרב יעקב אריאל (צילום: עומר מירון)

אחרי הערבים בצפת והאתיופים בקריית מלאכי, יש מי שקובע כי אסור להשכיר דירות ללסביות. הרב יעקב אריאל, רב העיר רמת גן, ונשיא ישיבת ההסדר בעיר, קובע כי אין להשכיר דירה ללסביות שמתכוונות לגור בה ביחד. ומוסיף כי גם במקרה שאחת מהן מתכוונת לגור בדירה, יש להעדיף הצעה אחרת, אם יש כזו.

תשובתו של הרב אריאל התפרסמה במענה לשאלה שהפנה אליו גולש באתר 'ישיבה', "הנכס שברשותי מוצע להשכרה", כתב הגולש, "פנתה אלי בחורה נחמדה המעוניינת להשכיר את הנכס. הבחורה הביאה לידיעתי שהיא מנהלת מערכת יחסים עם אישה. האם ישנו איסור הלכתי המונע ממני להשכיר לה את הנכס נוכח מצבה הזוגי?".


כנסו ל וואלה! יהדות

אניה בוקשטיין: "בית הדין הרבני - בריונים"
פרשת אולמרט: כשאחד מאיתנו חוטא, כולנו אשמים
פסק הלכה: דין רודף לאנשי "תג מחיר"
למה נשים חרדיות פחות משכילות?


הרב השיב בנחרצות כי אין להשכיר את הדירה אם זוג הבנות יגור בה: "אם שתיהן שוכרות את הדירה בשותפות אל תשכיר. אם אחת שוכרת אתה יכול להשכיר, אך אם יש לך הצעה אחר תעדיף אותה".

בשיחה עם וואלה! יהדות הסביר הרב אריאל כי זוגיות של לסביות איננה טבעית, "אדם שמשכיר דירה, לא צריך להיות שותף לדברים זרים". הוא הוסיף כי יש בכך בעיה הלכתית: "ההלכה לא רואה בעין יפה זוגיות כמו זו".

מהאגודה למען הלהט"ב נמסר בתגובה: "צר לנו שהרב אריאל יוצר ומקדם שנאה בעם ובמקום לשמוח על היות המשכירה נחמדה, בוחר הרב להיכנס לחדר המיטות שלה ולאורח חייה. ספק אם הרב היה מקבל בשוויון נפש מנהיג ציבורי הקורא שלא להשכיר דירות ליהודים. אנו רואות ורואים באמירות אלו דרך בה משתמשים בדת כדי להרחיק להשניא ולשנוא, במקום לקרב ולעודד סובלנות והבנה. חבל שקיימים בכירים בציבור הדתי שנוהגים כך ואנו מקווים שקולם של המנהיגים הדתיים המתונים יגבר ויתעלה על אלו העמלים לפלג את הציבור הישראלי."

בתגובה לדבריו של הרב אריאל, אומרת אילת וידר כהן מארגון "קולך" כי: "היום י"ד באייר, פסח שני, מצוין יום הסובלנות הדתית, שמטרתו להביע סובלנות והכלה, תמיכה וקבלה בחברה הדתית של המיעוטים השונים בתוכה ובכללם הקהילה הלהט"בית. לבנות ובני הקהילה הלהט"בית זכויות שוות בכל תחומי החיים הן במגזר הדתי והן מחוצה לו. פסיקה מאין זו מנוגדת לתפיסה היהודית הדוגלת ביחס של כבוד לכל אדם ולכל אישה. ארגון "קולך" דוגל ביחס של כבוד, שוויון וסובלנות כלפי כל איש ואישה ללא קשר לנטייתן/ם המינית ורואה בחומרה גילויים של אפליה ופגיעה בנשים ונערות לסביות"

לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully