כמה קוסקוס אוכלים רוכבי אופניים?

במסגרת הפרויקט "עתיד במדבר" מגיעים אל לאה פרג'ון מירוחם בשביל לאכול ולשמוע סיפורים. בתוכנית 'רוח נשית' היא מספרת על הפרויקט ועל הפעם שהגיעה אליה קבוצת רוכבי אופניים

ערוץ מאיר
18/05/2014
ערוץ מאיר

לאה פרג'ון מירוחם היא אחת הנשים המשתתפות בפרויקט "המבשלות של ירוחם", פרויקט חברתי של עמותת 'עתיד במדבר', במסגרתו מבקרים מתארחים אצל נשות ירוחם בבתיהן לארוחה ביתית עם סיפורים. בתוכנית 'רוח נשית' (בבימויו של נעם דמסקי) המשודרת בערוץ מאיר, מספרת פרג'ון לאורלי גולדקלנג, תוך כדי בישול, על האורחים הרבים שהיא מארחת במסגרת הפרוייקט. "זו עבודה קשה ומפרכת אבל בסופה יש תחושה גדולה של סיפוק".

פרג'ון מספרת על קבוצת רוכבי אופניים שהגיעה אליה לאירוח ביום שישי. "לא ידעתי שיכולת האכילה שלהם היא בלתי נדלית. זה בור שאין לו תחתית....לאט לאט ראיתי שהשולחנות מתרוקנים אז נתתי להם את האוכל שהכנתי לשבת, ותוך כדי שהם אוכלים ביקשתי מהבת שלי שתתחיל לארגן חומרים כדי לבשל אוכל חדש לשבת...." פרג'ון טוענת שאי אפשר ללמוד לבשל רק ממתכון שכתוב על הנייר. "התבלין זה הידיים וגם כשאני מבשלת זה לא תמיד יוצא אותו דבר כמו בפעם הקודמת". בסופו של דבר, מסכמות השתיים, מדובר בכישרון ולא במתכון.

לפרק המלא לחצו כאן

הידיים הן התבלין(צילום: אפיק גבאי)

ערוץ מאיר בטלוויזיה הוקם ומופק על ידי עמותת "יהדות באהבה ובאמונה", מיסודו של מכון מאיר. הסלוגן שלנו - "יהדות באהבה", שואב את השראתו מהמשנה במסכת אבות: "הוי מתלמידיו של אהרון, אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה". זוהי גם מטרתו של ערוץ מאיר - לאפשר למי שרוצה להתחבר ליהדותו, למסורת בית אבא, לקבל תוכן טלוויזיוני יהודי איכותי וערכי מתוך אהבה לו ולילדיו, ולהעמיד תכנים יהודיים עמוקים שיהיו נגישים לכל אדם.

במסגרת וואלה! יהדות אנו מעניקים הצצה לתכנים של ערוץ מאיר בטלוויזיה. אתם מוזמנים לטעום, ליהנות, ולצפות בתוכניות המלאות של ערוץ מאיר בטלוויזיה בערוץ 96 ב-HOT וב-YES, וכן להיכנס לאתר האינטרנט של הערוץ.

  • ערוץ מאיר
  • קוסקוס
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully