אמנות יהודית עכשווית: יש דבר כזה?

פמוטים, פרוכות וגביעים של קידוש הם לא האמנות היהודית היחידה. אריק וייס, אומן חזותי, משלב בין עולם העיצוב לתכנים יהודיים עכשוויים והתוצאה: מיצגי אמנות מעוררי השראה

ערוץ מאיר
19/05/2014
יח"צ - חד פעמי

כשמדברים על "אמנות יהודית", מיד עולים בראש פרוכות, חנוכיות, וגביעים של קידוש, אבל יש גם אומנות יהודית אחרת. בתוכנית 'בשביל ישראל' (בבימויו של נעם דמסקי) נפגש נעם יעקבסון עם אריק וייס, אומן חזותי מהישוב כפר אדומים ומתוודע לחלק מיצירותיו. וייס עוסק בעיצוב ובפרסום אבל מקדיש גם שעות רבות לשילוב בין עולם העיצוב לתכנים יהודיים עכשוויים.

אחת מהיצירות של וייס היא נייר דבק שעליו הוא כתב את הציווי "ובו תדבק". "זה צמד מילים מאוד יהודי", אומר וייס, "היהדות עוסקת כל הזמן בדבקות". הוא מספר שכשהיצירה הוצגה במשכן לאומנות בעין חרוד היו אנשים שראו בה אמירה ביקורתית. וייס אומר על זה שביקורתיות היא דבר שצריך לנגוע ולפתוח. "היא הופכת אותך מפסיבי לאקטיבי, וביהדות הרי צריכים להיות אקטיביים ולצור שיח".

לא רק חנוכיות(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

ערוץ מאיר בטלוויזיה הוקם ומופק על ידי עמותת "יהדות באהבה ובאמונה", מיסודו של מכון מאיר. הסלוגן שלנו - "יהדות באהבה", שואב את השראתו מהמשנה במסכת אבות: "הוי מתלמידיו של אהרון, אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה". זוהי גם מטרתו של ערוץ מאיר - לאפשר למי שרוצה להתחבר ליהדותו, למסורת בית אבא, לקבל תוכן טלוויזיוני יהודי איכותי וערכי מתוך אהבה לו ולילדיו, ולהעמיד תכנים יהודיים עמוקים שיהיו נגישים לכל אדם.

במסגרת וואלה! יהדות אנו מעניקים הצצה לתכנים של ערוץ מאיר בטלוויזיה. אתם מוזמנים לטעום, ליהנות, ולצפות בתוכניות המלאות של ערוץ מאיר בטלוויזיה בערוץ 96 ב-HOT וב-YES, וכן להיכנס לאתר האינטרנט של הערוץ.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully