שנה לפטירתו: בול חדש לזכר הרב עובדיה

השירות הבולאי הנפיק בול המוקדש לרב עובדיה יוסף במלאת שנה לפטירתו. בנוסף, הנפיק השירות מארז מיוחד הכולל תמונות בלעדיות מהארכיון המשפחתי, כתבי יד היסטוריים מתקופת חייו, וברכה לחיילי צה"ל בכתב ידו

וואלה! יהדות
(צילום: ישראל ברדוגו. באדיבות השירות הבולאי)

השירות הבולאי הנפיק החודש בול המוקדש לרב עובדיה יוסף שהיום מלאו 12 חודשים לפטירתו. עיצוב הבול מתבסס על תצלום של האמן ישראל ברדוגו. את התמונה הנבחרת צילם ברדוגו בביקורו האחרון אצל הרב, שבועות ספורים לפני פטירתו. כשהוא שוהה קרוב לשעתיים בבית הרב כדי לצלם את התמונה הנבחרת.

עם הופעת הבול, ערך השירות הבולאי מארז הכולל גיליון בולים רשמי. 9 בולים בהנפקה מיוחדת לציון יום השנה לפטירתו, חוברת תכנים על דמותו, חייו ופועלו של הרב: תמונות בלעדיות מהארכיון המשפחתי, כתבי יד היסטוריים מתקופת חייו, מסמכים נדירים הרואים אור לראשונה, "דף הנצחה" מיוחד בהטבעת ובעיטור זהב יוקרתי הנושא את חתימת הרב וברכה לחיילי צה"ל בכתב ידו.

את כתיבתו התורנית החל הרב עובדיה כבר בגיל 9. בגיל 17 הוציא לאור את יצירתו הספרותית הראשונה. בהיותו בן 20 הוסמך לרבנות ולדיינות, והיה לדיין הצעיר ביותר בארץ. הוא שימש כאב בית-הדין וכסגן הרב הראשי במצרים, כדיין בבית-הדין בפתח תקווה, ומאוחר יותר כדיין בבית-הדין בירושלים וכחבר בית-הדין הרבני הגדול. כיהן כרב הראשי לתל-אביב-יפו, ובשנת התשל"ג (1972) נבחר לתפקיד הרב הראשי לישראל ו"הראשון לציון".

בשנות פעילותו כרב ראשי, הכריע בעניינים הלכתיים וחברתיים כגון פסיקתו המאשרת את יהדותם של עולי אתיופיה, אשר אפשרה את עלייתם ארצה; התרת נישואין עם בני העדה הקראית, כפוף לתנאים הלכתיים; והתרת כל עגונות נעדרי צה"ל במלחמת יום הכיפורים. הוא חיבר למעלה מ-50 ספרים, אשר הפכו לנכסי צאן ברזל בעולם התורני ובהם התייחס לשאלות אקטואליות שהתעוררו בעקבות הטכנולוגיה המודרנית. בזכות ספריו נבחר לחתן פרס ישראל לספרות תורנית. ב-1982 הקים הרב את תנועת ש"ס ושימש כמנהיגה הרוחני וכנשיא מועצת חכמי התורה עד לפטירתו בשנה שעברה.

הערב יתקיים ערב לזכרו לציון 12 חודשים לפטירתו באצטדיון ארנה בירושלים.

(צילום: ישראל ברדוגו. באדיבות השירות הבולאי)
(צילום: ישראל ברדוגו. באדיבות השירות הבולאי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully