וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתניהו לראשי יהדות רוסיה: חלק מידידנו תמימים, המאבק אינו על גבול

19.10.2015 / 19:56

משלחת של 50 רבני ערים מכל רחבי רוסיה, מנהיגים וראשי קהילות ואנשי עסקים הגיעו לארץ כדי להביע תמיכה. בפגישה עמו אמר רוה"מ: "המאבק של הפלסטינים הוא על שלילת ריבונות יהודית כלשהי בכל חלק של ארץ ישראל ולא על שום דבר אחר"

נתניהו לראשי יהדות רוסיה: חלק מידידנו תמימים, המאבק אינו על גבול. חיים צח, לע?מ, ויחזקאל איטקין, לשכת העיתונות הממשלתית
נתניהו לראשי יהדות רוסיה: חלק מידידנו תמימים, המאבק אינו על גבול/לשכת העיתונות הממשלתית, חיים צח, לע?מ, ויחזקאל איטקין

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד אתמול (ראשון) עם משלחת המייצגת את יהדות רוסיה בראשותם של הרב ברל לאזאר, הרב הראשי לרוסיה, ולוי לבייב, נשיא איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים. בקשר למצב הביטחוני אמר ראש הממשלה לחברי המשלחת כי "המאבק אינו על גבול פוליטי כזה או אחר, כפי שאומרים כמה מידידינו התמימים וכפי שאומרים אויבינו. זה אינו נכון. הוא לא על טריטוריה, הוא לא התנחלויות, הוא לא על המאבק שלהם לקבל מדינה – הוא על שלילת המדינה שלנו, שלילת ריבונות יהודית כלשהי בכל חלק של ארץ ישראל. נקודה. על זה מתחולל המאבק, ולא על שום דבר אחר".

המשלחת ביקשה להעביר באמצעות ראש הממשלה, מסר של תמיכה בישראל, על רקע גל הטרור השוטף בימים אלה את רחובות הארץ. בפתח הפגישה אמר לבייב לראש הממשלה כי "משלחת זו מגיעה דווקא בימים אלו, על מנת לשדר לעולם כולו שדווקא כעת זהו הזמן להגיע ולבקר בארץ ישראל, המקום הכי בטוח בעולם". הרב הראשי לאזאר הוסיף כי "באנו בשעה קשה זו לחזק את העם היושב בארץ הקודש. כל יהדות רוסיה מתפללת לשלומכם ובאנו לספר לכם על כך ולחזק את ידיכם".

המשלחת ביקרה בימים האחרונים במקומות הקדושים ונשאה בהם תפילה. בין היתר, בקרה המשלחת בקבר רחל ליד בית לחם, במערת המכפלה בחברון ובכותל המערבי. כמו כן, במסגרת ביקורם, פגשו חברי המשלחת חיילים העוסקים בהרגעת הפרות הסדר.

נתניהו לראשי יהדות רוסיה: חלק מידידנו תמימים, המאבק אינו על גבול. חיים צח, לע?מ, ויחזקאל איטקין, לשכת העיתונות הממשלתית
המשלחת ביקשה להעביר באמצעות ראש הממשלה, מסר של תמיכה בישראל/לשכת העיתונות הממשלתית, חיים צח, לע?מ, ויחזקאל איטקין

על המשלחת נמנו חמישים רבני ערים מכל רחבי רוסיה, מנהיגים וראשי קהילות וכן אנשי עסקים. חברי המשלחת הגיעו, בין היתר, מהערים רוסטוב, קלינינגראד, אומסק, קרסנויארסק, סמולנסק, סמרה, טומסק, סראטוב, חברובסק, קרסנודאר, סוצ'י, סן-פטרסבורג, אופה, מוסקבה, נובורוסיסק והעיר וליקינובגורוד. מדובר בקהילות הפרושות החל מגבולה המערבי של רוסיה עם פילנד ועד לגבולה של רוסיה עם יפן.

ראש הממשלה הודה לחברי המשלחת על ביקורם ואמר "לוי לבייב, נשיא איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים, העבודה שאתה עושה לחיזוק הזהות היהודית, המורשת שלנו, הזיקה לישראל, חינוך יהודי, היא חשובה מאד. אני רוצה גם להודות למיכאל מירילשווילי שהצטרף למאמצים אלה ולכולכם בראשות רבה הראשי של רוסיה, הרב בערל לאזאר".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully