עיריית תל אביב ראש בראש עם עמותה למניעת הפלות

עמותת אפרת הפועלת למניעת הפלות רכשה שטח פרסום אלקטרוני על בניין עיריית תל אביב ופרסמה בו קריאה לנשים שלא להפסיק הריון לא רצוי. אנשי עיריית תל אביב לא אהבו את פרסום השלט על בניין העירייה, אך לא יכלו להסירו ובחרו להגיב בצורה לא שגרתית

אביגיל קול בשיתוף עמותת יהדות ישראלית, בשיתוף עמותת יהדות ישראלית
עובר = חיים (צילום: ShutterStock)

עמותת אפרת הפועלת למניעת הפלות רכשה שטח פרסום אלקטרוני על בניין עיריית תל אביב ופרסמה בו קריאה לנשים שלא להפסיק הריון לא רצוי. "זו המלחמה על החיים שלי", נכתב בשלט, "בגלל כסף לא מפסיקים חיים. מהריונות לא רצויים נולדים תינוקות אהובים", פרסמה העמותה שתומכת כלכלית בהריוניות השוקלות להפסיק את ההריון מסיבות כלכליות.

אנשי עיריית תל אביב לא אהבו את פרסום השלט על בניין העיריה, אך מסיבות שונות לא יכלו להסירו ובחרו להגיב בצורה לא שגרתית. מיד לאחר הקרנת הפרסומת של עמותת אפרת הופיעו המילים "אז בקשר למסך הקודם… רק את תחליטי מה לעשות עם הגוף שלך".

עוד בוואלה!

יהודים? מוזמנים להגיש תלונה נגד השחקן שביצע תנועות אנטישמיות בארגנטינה

לכתבה המלאה

רק הנשים יחליטו

גם ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי, הגיב על הדברים וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "בימים האחרונים עלה שלט של עמותת אפרת על בניין העירייה הקורא למנוע הפלות. את השלט אנחנו לא יכולים להסיר, אבל מי שתהה, הנה עמדתי העקרונית בנושא: רק הנשים יחליטו מה לעשות עם הגוף שלהן."

כידוע, הפלה היא שאלה הלכתית לא פשוטה, שכן התינוק נחשב ליצור חי ולכן הפלה שווה להרג שלו ולרצח על פי ההלכה. יחד עם זאת, גם ביהדות מותרת הפלה במקרים מסוימים כמו למשל כאשר התינוק מסכן את חייה של אמו ויש לו דין של רודף.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully