הקורונה לא עוצרת את גלי האנטישמיות באירופה

אתמול (א') התקיימו בחירות לרשויות המקומיות בצרפת. כמו כל מערכת בחירות, גם בצרפת התמלאו הרחובות בשלל כרזות עם תמונות של המועמדים השונים, חלקם יהודים. במהלך היום התגלו כרזות שהושחתו ושלל כתובות גרפיטי אנטישמיות וגזעניות

אפרת פינקל בשיתוף עמותת יהדות ישראלית, בשיתוף עמותת יהדות ישראלית
16/03/2020
צרפת לא נחמדה(צילום: BNVCA)

גלי אנטשמיות לא פסחו באירופה למרות התפשטתו של נגיף הקורונה ברחבי העולם. אתמול (א') התקיימו בחירות לרשויות המקומיות בצרפת שהייתה סוערת לא פחות. כמו כל מערכת בחירות, גם בצרפת התמלאו הרחובות בשלל כרזות עם תמונות של המועמדים השונים, חלק מאותם מתמודדים גם יהודים.

במהלך היום התגלו על אותן כרזות עם תמונות של יהודים שהושחתו ושלל כתובות גרפיטי אנטישמיות וגזעניות כולל ציורים של צלבי קרס כמו: "לא לרשימה המגדרית. לא לכושי מוסלמי-שמאלני. לא תהיה ראש עיר לעולם". הכרזות הללו מכוונות למועמדים היהודים: לאגנס בוזין, פרנסיס ספינר, אלכסנדרה סעדה, חנה סבאח, רחידה דתי, אובין נזואטום וסוניה קרימי.

״לא לרשימה המגדרית. לא לכושי מוסלמי-שמאלני. לא תהיה ראש עיר לעולם"(צילום: BNVCA)

הכתובות ראויות לגינוי

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציוניות העולמית הגיב על כך: "הכתובות האנטישמיות והגזעניות הרבות שרוססו על כרזות הבחירות של מועמדים ממוצא יהודי בצרפת ראויות לגינוי גורף. גילויי השנאה הללו הם שערורייתיים ואינם מתקבלים על הדעת. אני מודאג מאוד מהמשך התחזקות השנאה בחברה הצרפתית והאירופית כולה. כמו שאר הנגיפים, על הממשלות, מוסדות החינוך והאכיפה להיאבק בנגע האנטישמיות, להילחם בפגיעה בדמוקרטיה ולרפא את את החברה באירופה מהמחלה הממארת הזאת.
אני מחזק את ידיהם של אחינו היהודיים החיים בצרפת וקורא להם למרות הכל להמשיך להרים את הראש בגאווה יהודית."

כתובות אנטישמיות(צילום: BNVCA)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully