וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרבנים הראשיים: "מקוואות הטהרה עומדים בכל התנאים ואין חשש להידבק"

אפרת פינקל בשיתוף עמותת יהדות ישראלית, בשיתוף עמותת יהדות ישראלית

17.3.2020 / 18:31

לאור השמועות המתגלגלות לגבי טבילה לנשים בימים מורכבים אלו, הוציאו הרבנים הראשים לישראל מכתב בנוגע לטבילת טהרה לנשים, אליהם הצטרפו כלל חברי מועצת הרבנות הראשית: על נשות ישראל לידע כי אין בטבילה באמבטיה או בבריכה שום טהרה

מקווה לאה סולטר. מורית סולטר,
עומדים בכל התנאים הנדרשים/מורית סולטר

לאור השמועות המתגלגלות לגבי טבילה לנשים בימים מורכבים אלו, הוציאו הרבנים הראשים לישראל מכתב בנוגע לטבילת טהרה לנשים, אליהם הצטרפו כלל חברי מועצת הרבנות הראשית:

"בימים אלו עם המאבק נגד נגיף הקורונה הגיעו אל שולחננו שאלת טבילת נשים לטהרתן.

לאחר שבררנו את הנושא, בהתייעצות עם הנהלת משרד הבריאות, עולה כי מקוואות הטהרה עומדים בכל התנאים הנדרשים ואין כל חשש חלילה להיפגע או להדבק. המקוואות מחוטאים ומפוקחים כראוי.

הגיע אלינו מידע שיש מי שרוצה להורות שאין צורך בימים אלו להיטהר ע"י טבילה במקווה ובפיו הצעה שבתנאים מסוימים אין צורך לטבול במקווה טהרה אלא אפשר גם בדרך אחרת.

ראינו את אשר כתב והננו להביע את דעתנו, דעת תורה, שאין להעלות על הדעת אפשרות כזאת. מאז ומעולם היו כאלה שהביעו דעתם הנפסדת בנושא חשוב זה, ורצו לומר שלכאורה אין הבדל בין "מקוה טהרה" או מים שאובים באמבטיה בבית, ועוד ניסו לחזק טענתם שאמבטיה בבית הגיינית יותר.

על נשות ישראל לידע כי אין בטבילה באמבטיה או בבריכה שום טהרה, כל הרעיונות של כמות מים גדולה טובים רק לנקיון והגיינה ומי שעושה כן נשארת עדיין בטומאתה. עליה לדעת שכל עוד לא טבלה במקוה כשר הרי היא כנידה גמורה ואסורה לבעלה. טהרה כהלכתה היא כהוראת השולחן ערוך וכמסורת ישראל.

יודעים אנו את מסירות הנפש של נשות ישראל על שמירת טהרת הבית ואנו מחזקים בזאת את ידיהן, המשיכו לשמור על קיום ההלכה כראוי ואל תשעו אל דברי שקר והצעות שוא, כי בנפשנו הדבר."

אפרת פינקל בשיתוף עמותת יהדות ישראלית, בשיתוף עמותת יהדות ישראלית
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully