וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל הרבנות הראשית: לא צפוי מחסור של בשר כשר לחג, אין הצדקה לעליית המחירים

אפרת פינקל בשיתוף עמותת יהדות ישראלית, בשיתוף עמותת יהדות ישראלית

23.3.2020 / 11:54

במכתב לרבני הערים כותב מנכ"ל הרבנות הראשית הרב משה דגן כי לא צפוי מחסור של בשר כשר לקראת החג נוכח התפרצות הקורונה וכי צוותי השחיטה מטעם הרבנות הראשית, האחראים על 95% מיבוא הבשר הכשר לארץ, פעלו במתכונת מלאה בחמשת החודשים האחרונים במפעלים ברחבי העולם

הרבנות הראשית לישראל מכתב בשר כשר. הרבנות הראשית לישראל,
הרבנות הראשית לישראל מכתב בשר כשר/הרבנות הראשית לישראל

מצ"ב המכתב:

"הנדון: עדכון והבהרה - יבוא בשר כשר משחיטת חו"ל

אבקש להביא לידיעתכם כי חרף המצב המצער בו מדינת ישראל מאותגרת נוכח התפרצות נגיף הקורונה, מחלקת שחיטת חו"ל של הרבנות הראשית לישראל, האחראית על יבוא הבשר הכשר לארץ, שומרת על הרציפות התפקודית לרבות של צוותי השחיטה בעולם, וממשיכה את פעילותה במלא המרץ מול כל הגורמים הרלבנטיים גם בעתות חירום, כדי למנוע מחסור של בשר כשר לקראת החג הבעל"ט.

50 צוותי השחיטה של הרבנות הראשית בכל רמות ההכשרים וההידורים, חוזרים בימים אלו לארץ, וייכנסו לבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות, לאחר שבצעו שחיטה במתכונת מלאה בחמשת החודשים האחרונים במפעלי הבשר ברחבי העולם, וזאת כדי להמשיך לתת מענה כבשגרה ל-95% מתצרוכת הבשר בישראל, כך שלא צפוי כלל מחסור של בשר לקראת החג.

המחסנים מלאים

נבקש עוד להבהיר כי בהתאם למידע הקיים ברשותנו, נכון להיום, מחסני היבואנים מלאים בתוצרת בשר "חלק" ו"כשר" וזאת לאור היערכות נכונה ומאומצת של הרבנות הראשית לישראל לקראת חג הפסח, ובשים לב לכך שעם ישראל נמנע מלצאת לחו"ל לחג ומאידך, תיירות הפנים אינה פעילה במצב החירום.
הרבנות הראשית לישראל פועלת בכל המישורים ובכל הכלים העומדים לרשותה לצמצום יוקר המחייה ודואגת לתת מענה הולם לביקוש הבשר בחירום כבשגרה, בכל מערך השחיטה בחו"ל, כך שאיננו רואים שום הצדקה לידיעות על עליית מחירים צפויה בעת הזו.

אנו מבקשים לעודד, לחזק ולאמץ את ידי כלל הציבור בארץ ובעולם מתוך תפילה, איחולי רפואה שלימה וציפייה לישועה, שימים אלו יעברו מעלינו במהרה "וכימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות".

ה לישועה, שימים אלו יעברו מעלינו במהרה "וכימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות".

אפרת פינקל בשיתוף עמותת יהדות ישראלית, בשיתוף עמותת יהדות ישראלית
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully