וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חוזרים אל הכותל: הבשורה שחיכיתם לה

מרדכי הלוי, בשיתוף שובה ישראל

20.10.2020 / 12:08

עם הסרת הסגר וחזרת התחבורה הציבורית שבו לפעילות מלאה גם קווי השירות אל המקומות הקדושים, כולל הכותל המערבי, קבר רחל, קבר שמואל, הר הזיתים והר מירון. "נעשה הכל לתת את המענה המלא במגבלות הקיימות"

הכותל המערבי. Shutterstock, ShutterStock
חוזרים לכותל/ShutterStock, Shutterstock

בהמשך להחלטת קבינט הקורונה על הסרת המגבלות שהוטלו במהלך הסגר, התחבורה הציבורית שבה לפעילות מלאה עד לשעה 22:00 בלילה ובמוצאי שבת היא תפעל עד חצות. כחלק מהחלטה זו שבים לפעול גם קווי השירות אל המקומות הקדושים, בהם הכותל המערבי, קבר רחל, קבר שמואל, הר הזיתים והר מירון. בסוף השבוע הקרוב יחזרו לפעילות מלאה גם האוטובוסים הבינעירוניים, שפעילותם בסופי שבוע הופסקה בתקופת הסגר.

בערים האדומות, פעילות התחבורה הציבורית תמשיך לפעול במתכונת שפעלה בימי הסגר. האוטובוסים, מוניות השירות, הרכבת הקלה ורכבת ישראל יפעלו בימים ראשון עד חמישי עד לשעה 22:00 בלילה, בתפוסה מוגבלת של עד 50%. נסיעה ברכבת ישראל תתאפשר רק באמצעות הזמנת שובר נסיעה מראש.

סגן שר התחבורה אורי מקלב אמר: "אנחנו מרחיבים יותר את מתן השירות בתחבורה הציבורית גם למקומות הקדושים וגם בסופי שבוע, כפי שהיה קודם הסגר במגבלה של חמישים אחוזים". לדבריו, "נעשה הכל לתת את המענה המלא במגבלות הקיימות, ואנחנו עוזרים לציבור להתמודד עם הקשיים שיש בתקופה הזו".

במהלך ימי הסגר עמד מספר הנוסעים הממוצע ביום על כ-700 אלף, בהשוואה לכ-300 אלף נוסעים בתקופת הסגר הראשון. לאור נתונים אלו, וכדי למנוע צפיפות יתר באוטובוסים, החליטה שרת התחבורה מירי רגב לתגבר את פעילות התחבורה הציבורית עוד בשבוע שעבר, והיא שבה לפעילות כמעט מלאה.

מרדכי הלוי, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully