וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרב יצא בקריאה: "תעשו רק חתונות מצומצמות - נגד העין הרע"

חיים רביבו, בשיתוף שובה ישראל

18.11.2020 / 14:55

הגאון רבי חיים רבי, ראש מוסדות "עטרת חכמים", הפציר בשיעורו בתלמידיו להישמע להנחיות משרד הבריאות: "לא צריך לדחות את החתונה, אלא לחפש חצר ולהביא לשם עשרה אנשים והכל בקדושה וטהרה"

בווידיאו: הגאון רבי חיים רבי קורא לערוך חתונות מצומצמות/שובה ישראל

מתוך השאיפה לשמור על הערים החרדיות ירוקות ולמנוע התפרצויות נוספות של נגיף הקורונה, קורא הגאון רבי חיים רבי, ראש מוסדות "עטרת חכמים", לשמור על הנחיות משרד הבריאות, בדגש על עריכת אירועים ושמחות.

בשיעור שנשא בפני תלמידיו פנה אליהם הגר"ח רבי ואמר: "המצב עם הקורונה זה גזירה משמיים. לא קשור לסין, לא להודו ולא לשום דבר. השם יתברך מתיר אסורים ועכשיו השם סוגר אותנו בבתים, הוא עוד לא פתח את הקשרים הללו. כולנו בבעיה קשה מאוד, יש דינים קשים בארץ ובעולם והם מחייבים אותנו לשמוע בקול השם להיכנע ולהתבטל. איך עושים את זה? כשנזהרים. 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' זה לא חסידות, זה מדאורייתא, חובה קדושה.

החפץ חיים הקדוש, בספרו ביאור הלכה שבמשנה ברורה סימן תקנ"ד, כותב לגבי תשעה באב כשיש מצב לא טוב במדינה 'מי שירצה להתענות כשאין המחלה בזעם, יש לייעצו ולהזהירו שלא יצא כלל מפתח הבית ולהכריחו כשיצא שישים סביב לחוטמו ולפיו חתיכת קמפר (מסכה) ומעט עשב', העשב הזה הכוונה למנטה. גם רב, היה סוגר את החלונות בעת מגיפה ונותר סגור בביתו ולא יוצא".

הרב רבי אף התייחס בדבריו לעריכת החתונות לעיתים בניגוד לכללים, וקבע כי דווקא חתונה בצמצום זהו רצון הקב"ה:

"במשרד הבריאות טוענים שהבעיה העיקרית באירועים היא בכך שרוקדים ומזיעים. בחתונות מספיק עשרים איש, מספיקים אפילו עשרה למניין. עשרים איש זה אומר עשרה מצד החתן ועשרה מצד הכלה, משהו צנוע. זה גם מבטל עין הרע מהחתן והכלה. בהר סיני היה כידוע רעש גדול ובסוף נשתברו הלוחות".

"רבנו החזון איש היה אומר: "מי ששומר על הקדושה לפני החתונה, בורא עולם שומר עליהם אחרי החתונה". לכן חתן וכלה צריכים לקיים את החתונה בצמצום, כי זה רצון השם. לא לדחות את החתונה ח"ו, אלא לחפש איזה חצר, ולהביא לשם עשרה אנשים והכל בקדושה וטהרה. ישנם אירועים אחרים שלא צריך לעשות, אבל חתונה זו המצווה הראשונה שהקב"ה כתב בתורה. זו חובה קדושה ויש בזה מצוות בלי סוף".

הגר"ח רבי שב והזהיר בדבריו לשמור על כללי משרד הבריאות ובירך את הנוהגים כן: "חייבים לשמור על הכללים ועל מה שצריך ולעשות הכל בצנעה. צריך להמשיך בהתמדה בתורה ויראת שמיים ובזכות זה כל עם ישראל יזכו לחתנים וכלות, בתים מלאים ברכת השם לעבודתו יתברך. בנים צדיקים שעוסקים בתורה, בתים שהשמחה שורה בהם תמיד כי"ר. חתן וכלה שיעשו על פי ההוראות ועל פי ההלכה שהורו לנו גדולי ישראל, לא בהתפרצות ולא בכל מיני מושבים ויישובים, אלא פשוט במניין של עשרה אנשים בשכונה, יהיה לכולם בית של ברכה והצלחה מלא ברכת השם, בית שהשכינה שורה בו ויקויים בהם: "איש ואישה שזכו, שכינה שרויה ביניהם, אכי"ר".

חיים רביבו, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • חתונה
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully