וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרב הראשי בשיחת זום: "מתווה הגיור הנוכחי מסוכן לעם היהודי"

חיים רביבו, בשיתוף שובה ישראל

18.11.2020 / 16:59

במסגרת ועידת רבני אירופה, שנערכה השנה באופן וירטואלי, אמר נשיא בית הדין הרבני הגדול, הגאון רבי דוד לאו כי יש להתנגד בכל תוקף למתווה. הרבנים חיזקו את ידי הרבנות הראשית

הרב הראשי דוד לאו. לשכת הרב,
הרב הראשי בוועידה הווירטואלית/לשכת הרב

הרב הראשי לישראל, נשיא בית הדין הרבני הגדול, הגאון רבי דוד לאו נשא דברים בפני דייני ורבני ועידת רבני אירופה, במסגרת הכינוס השנתי שנערך השנה במפגש זום.

דייני ורבני אירופה הביעו דאגתם בפני הרב הראשי על המגמות המסוכנות הנשמעות לאחרונה בארץ ישראל, וציינו בפני הרב כי מהכרותם את הקהילות ברחבי העולם ההתבוללות עלולה להתגבר כשכל שלושה אנשים יקימו בית דין לעצמם ויערכו גיורים.

הרב הראשי הגר"ד לאו פתח את דבריו עם איחולי רפואה שלימה לגאב"ד אירופה הגאון רבי חנוך ארנטרוי שליט"א ואיחל לו שימשיך מתוך בריאות איתנה להעמיד הדת על תילה ולהורות הלכה לרבים.

הרב הראשי ציין בפני הרבנים והדיינים כי מתווה הגיור הנוכחי המוצע כעת הינו מתווה מסוכן לעם היהודי ובעל השלכות הרסניות וחמורות, ולכך יש להתנגד בכל התוקף לכל יוזמה כזו.

רבני אירופה הביעו את הערכתם לרב הראשי שמאז נכנס לתפקידו עצר את "גיורי הקפיצה" שהיו קיימים, וחיזק את מעמדם של בתי הדין הקבועים ברחבי העולם. כמו כן הודיעו הרבנים כי הם מחזקים את ידי הרבנות הראשית לעמוד בפרץ בנושאים היקרים לעם היהודי ובמיוחד בשאלה "מיהו יהודי", והודו לרב הראשי על דברי החיזוק ועל שיתוף הפעולה.

חיים רביבו, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully