וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"לשמור על אווירה קלילה": ההוראה של הרב מאזוז

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

7.1.2021 / 13:08

בעקבות הסגר המתקרב הורה ראש ישיבת "כסא רחמים" למנהלי מוסדות התורה בנשיאותו לסגור אותם, להישמע להוראות משרד הבריאות ולעודד את רוחם של התלמידים, כך שימשיכו ללמוד מהבית וישמרו על מצב רוח חיובי

הרב מאיר מזוז באירוע שנתי של ישיבת 'כסא רחמים'  בגני התערוכה, 25 בדצמבר 2018. ראובן קסטרו
הרב מאזוז/ראובן קסטרו

לאור הזינוק המדאיג בנתוני התחלואה בכלל ובציבור החרדי בפרט, הורה אמש (רביעי) ראש ישיבת "כסא רחמים", הרב מאיר מאזוז למנהלי מוסדות התורה בנשיאותו לסגור את כלל המוסדות ולהישמע להנחיות משרד הבריאות.

לקראת הסגר שהכריזה עליו הממשלה עלה הנושא לדיון לפני הרב מאזוז, כיצד לנהוג בעשרות המוסדות בנשיאותו של הרב, הפזורים ברחבי הארץ.

הרב התעדכן בקצב ההדבקה המדאיג, ולאחר התייעצות עם רופאים בכירים שעדכנו על מגמת הידבקות גבוהה גם בקרב ילדים, אמר: "עם כל הכאב הגדול בסגירת מוסדות החינוך, אי שמירת ההנחיות והסגר יגררו ביטול תורה גדול יותר, וסכנת חיים, ביטולה בעת הזו, זהו קיומה בעת קרובה יותר".

הרב התייחס גם למצב הרוחני של התלמידים והנחה את המנהלים לשמור על קשר טלפוני אישי עם התלמידים, למסור שיעורים במרחב הקולי, לשים דגש על מעקב אחר המשך הלמידה ומסגרת לימודית, ובמקביל לשמור על אווירה קלילה יותר, כדי למשוך את התלמידים ללימודים.

"בעת הזאת אנחנו זקוקים לצד שמירת ההנחיות, להתחזק יותר בהקפדה על התפילות והתמדה יתרה בלימוד התורה, וצריכים לעשות כל מאמץ להשיג את זה וזה. וחי בהם כתיב", אמר.

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully