וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שיר מצמרר עם אחריות כבדה: הבלדה של איציק דדיה

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

10.1.2021 / 12:05

צפו בקליפ: "כיסא המלך" הוא סינגל חדש מאחוריו עומד ארגון תהילת נאוה, אשר בראשו פועלת הישיבה היחידה בעולם עבור בחורים נכים. "עבודת הקודש שלהם תמיד נגעה בליבי. זו זכות עבורי", אומר הזמר

בלדה עמוקה של איציק דדיה היא תמיד הפתעה טובה. השירים שלו תמיד נוגעים ותמיד מדויקים לתקופה ולקהל המאזינים, כאילו נכתבו בשבילם.

לכן, דדיה חיפש במשך שנה וחצי את ה"ביצועיסט" שיעניק את הכבוד הראוי לסינגל החדש שלו, "כיסא המלך", שיר מצמרר עם אחריות כבדה: סיפור על נשמות אבודות, כאלו הרחוקות מעצמן ומהשכינה, המחפשות מרפא ולא מאמינות כי ראויות לגעת בכיסא כבודו.

"מאחורי השיר אותו כתב אלי זריה עומד ארגון תהילת נאוה, שאוסף נשמות שבורות פיזית ונפשית ומעניק להן לא רק מזון פיזי, אלא גם רוחני", מגלה איציק. "בראש הארגון פועלת הישיבה היחידה בעולם עבור בחורים נכים. הם מפיקים בר מצוות ומארחים בשבתות משפחות חולות, כאלו שעלולות להתפרק מהניסיונות הקשים שהחיים זימנו להם".

דדיה מתחבר מאוד לפעילות הארגון ומחדד את עומק המשמעות עבורו לשיר את "כיסא המלך", שכתב אחד מבני משפחת מקימיו: "אני שר באירועי הארגון כבר כמה שנים, ותמיד עבודת הקודש שלהם נגעה בליבי, זוהי זכות עבורי".

כיסא המלך פוגש כל אחד, בחייו האישיים ובהתמודדויות הפרטיות שלו. השיר מזמן את כולנו להתקרב לקב"ה ומבטיח כי יש לנו מקום, הוא קורא לנו לא להתייאש ולהמשיך לחפש את הדרך להתקרבות לזיו השכינה, להתנתק מהבלי העולם הזה ולהתמקד בעיקר. איציק מגלה כי "הנשמה שלנו לא ניזונה מהמסכים, הרשתות החברתיות ושאר השטויות בהן רובנו מתעסקים. היא מחפשת כל חייה כאן רק להתקרב לאלוקים ולעשות את רצונו".

הסינגל נכתב ממחשבה על חניכי הארגון שנשמתם עוברת קשיים וייסורים בעולם הזה, על ילדים חולים ונכים ובהמשך נועד לכולנו. במטרה משותפת להתעלות הנשמה והתעסקות בעיקר והטהור על פני האדמה.

לשיר המיוחד מתלווה קליפ מיוחד עוד יותר, בהשתתפות שחקנים היוצקים תוכן חדש למה שהכרנו עד כה כ"כיסא המלך".

"כיסא המלך". מילים ולחן: אלי זריה. עיבוד והפקה מוזיקלית: מנדי הרשקוביץ'. קליפ: צביקה בורנשטיין.

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • מוזיקה
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully