וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למרות המגפה: מוסד הרבנות בעולם מתחזק

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

11.1.2021 / 13:08

בהודעה שפורסמה על ידי ועידת רבני אירופה, אישרה הוועדה המתמדת של הארגון את צירופם של רבנים חדשים מרחבי העולם כולו לשורות הוועידה, כחברים עמיתים. "זכות היא לנו בהצטרפות הרבנים החשובים שיעמדו בראש האסיפה החשובה הזו", אמר נשיא הוועידה רבי פנחס גולדשמידט

דווקא בימי הקורונה, מוסד הרבנות בעולם הולך ומתחזק, ומרחיב את שירותיו. על פי הודעה שפורסמה היום (שני) על ידי ועידת רבני אירופה, הוועדה המתמדת של הארגון אישרה את צירופם של רבנים חדשים מרחבי העולם לשורות הועידה כחברים עמיתים.

בראשות אסיפת הרבנים ממדינות ערב, מדינות המפרץ, אפריקה ודרום אמריקה יעמדו רבה של דרום אפריקה, הרב ד"ר זאב (וורן) גולדשטיין והגאון רבי דוד יוסף, חבר מועצת החכמים, ראש בית המדרש "יחווה דעת" ורבה של שכונת הר נוף בירושלים, שיצורפו כחברים עמיתים לוועדה המתמדת.

"מאז הקמתה, לאחר מלחמת העולם השנייה, סייעה ועידת רבני אירופה לקהילות רבות באירופה כמובן, ולקהילות רבות בעולם, חלקן גם תחת משטרים אפלים, במסירות נפש של ממש", אמר נשיא הוועידה רב ואב"ד מוסקבה הגאון רבי פנחס גולדשמידט.

כינוס הועדה המתמדת במונקו. אלי איטקין,
באסיפה הבינלאומית המיועדת לרבנים מחוץ למדינות אירופה המסורתיות יהיו חברים רבנים ממדינות; מרוקו, תוניסיה, איראן, טורקיה, איחוד האמירויות הערביות, דרום אפריקה ומרחבי דרום אמריקה/אלי איטקין

הוא התייחס למגיפת הקורונה ואמר כי "כולנו יודעים שלמגיפת הקורונה יש השפעה עולמית עצומה ובימים כאלה ניכר יותר הצורך החיוני מאוד שקהילות יהודיות בינלאומיות ומנהיגיהן הרוחניים יפעלו יחד כדי לתמוך זה בזה בתקופה קשה זו. זכות היא לנו בהצטרפות הרבנים החשובים שיעמדו בראש האסיפה החשובה הזו ויש להודות להם מקרב לב על הסכמתם לעמוד בראשו. הם מביאים עימם ניסיון עשיר ויהוו נכס עצום לקהילות הקודש ולועידה".

יו"ר הוועדה המתמדת אב"ד ביה"ד לונדון הגאון רבי מנחם געללי, אמר כי הוא מקדם בברכה את הרבנים מישראל ודרום אפריקה עם הצטרפותם כחברים עמיתים בוועדה המתמדת, לדבריו, "אתגרים רבים לפנינו במדינות אותם הם מייצגים ו'איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק".

המנהל הרבני של הועידה, ראש ישיבת "תורת חיים" במוסקבה, הגאון רבי משה לבל, אמר כי באסיפה הבינלאומית המיועדת לרבנים מחוץ למדינות אירופה המסורתיות יהיו חברים רבנים ממדינות; מרוקו, תוניסיה, איראן, טורקיה, איחוד האמירויות הערביות, דרום אפריקה ומרחבי דרום אמריקה. לדבריו, "האסיפה נועדה לתמוך ברבנים ברחבי העולם ולייצר רשת בינלאומית שתאפשר לרבנים ללמוד ולתמוך זה בזה, צורך שגבר, כאמור, במיוחד בעקבות מגיפת הקורונה. חברי האסיפה ישתתפו בכנסים ובהשתלמויות רבניות".

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • רבנות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully