מרוקו היהודית צהלה: האדמו"ר קבע מזוזות בתלמוד תורה החדש

רגע גדול אירע עבור הקהילה היהודית במדינה הצפון-אפריקאית, כאשר הרב יאשיהו פינטו, מנהיג קהילת "שובה ישראל", קבע את המזוזות בהשתתפות בכירי ממשל ונכבדים אחרים בתלמוד התורה "יסודות התורה"

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
הרב פינטו קובע את המזוזות (צילום: שובה ישראל)

בהשתתפות בכירי ממשל ונכבדים מהקהילה היהודית, מרוקו היהודית רשמה היום (רביעי) בהתרגשות רגע מכונן, כאשר האדמו"ר הרב יאשיהו פינטו קבע מזוזות בתלמוד תורה החדש שהוקם בעיר קזבלנקה, על ידי קהילתו - קהילת "שובה ישראל".

יצוין, כי תלמוד תורה "יסודות התורה" של הרב פינטו, המשמש כראש אבות בתי הדין במרוקו, הוקם בימים אלו כחלק מאיפריית התורה, הכשרות והיראה במרוקו היהודית, והוא מונהג על טהרת הקודש, בליווי מחנכים ומורים בעלי ניסיון של שנים רבות.

רגע גדול למרוקו היהודית (צילום: שובה ישראל)

לפני כשנתיים הקים האדמו"ר הרב פינטו בעיר קזבלנקה את ישיבת "שובה ישראל", הממוקמת בהיכל בית הכנסת המפואר בית אל ובה לומדים עשרות רבנים, המתמקצעים בהלכות שחיטה, כשרות ומילה, וזאת בעקבות בקשת הקהילה היהודית במרוקו לחזק את הרוח בפרט בכל הקשור לכשרות הבשר והמזון.

למרות מגיפת הקורונה, שזרעה הרס גם במרוקו, הרב פינטו הכריז לפני מספר חודשים כי קול התורה בממלכה לא ייפסק לרגע וכי ישיבת "שובה ישראל" תרחיב את גבולות התורה במרוקו, ותקים מוסדות לבני הנוער, תלמודי תורה וגני ילדים. כאמור, כעת החלום היהודי קורם עור וגידים ותלמוד התורה נפתח בימים אלו.

בנוסף, הרב פינטו מרחיב את מערך הכשרות למהדרין במרוקו, וזאת על פי דרישת הממשל, על מנת להכין את השטח לאלפי התיירים מישראל שצפויים לפקוד את המדינה, בעקבות נרמול היחסים בין ישראל למרוקו.

(צילום: שובה ישראל)
(צילום: שובה ישראל)
(צילום: שובה ישראל)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully