וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבשורה של "שובה ישראל": בית מדרש חדש בבית שמש

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

27.1.2021 / 16:31

אור התורה פורץ גבולות: בהוראת ראש אבות בתי הדין במרוקו, הרב פינטו, נפתח בית מדרש חדש בעיר בית שמש. הגבאים: "המטרה שלנו להרבות אהבת חינם בין כל הרבדים של עם ישראל". כל הפרטים

תנופה רוחנית אדירה: בשורה חדשה מבית "שובה ישראל" בנשיאות ראש אבות בתי הדין במרוקו, האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו. ביממה האחרונה השיקו תלמידיו של הרב פינטו בית מדרש חדש בעיר בית שמש, המצטרף לעשרות בתי המדרש של "שובה ישראל" בארץ ובעולם.

הרב פינטו הורה בעבר לתלמידיו להרחיב את עמודי התורה ואת בתי המדרש של "שובה ישראל", דווקא בתקופת מגיפת הקורונה, בה קול התורה הולך ומתמעט. בעקבות ההוראה נפתחו בתי מדרש רבים, שהפכו למוקד תורני רב השפעה, אשר משמש רבים מכל העדות והחוגים לתורה ולתפילה.

בהודעה הרשמית שפורסמה נכתב: "בשבח והודיה לה' יתברך, בית מדרש חדש בעיר בית שמש, לכבודו של בורא עולם, על שם הרועה הנאמן משה רבנו ע"ה בנשיאות מורנו ורבנו הצדיק רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט"א. שובה ישראל עד ה' אלוקיך".

בית מדרש חדש בעיר בית שמש. שובה ישראל,
בית המדרש החדש בבית שמש/שובה ישראל

בראש בית המדרש החדש, שממוקם ברחוב יצחק רבין 19 בבית שמש, עומד עתה הרב דניאל בן עמי, שם הוא ימסור שיעורי תורה וחיזוק לקהל הרחב, בדגש על צעירים הצמאים לדבר ה'.

"בית המדרש החדש ממוקם בלב שכונת מגורים גדולה, והוא כבר מושך אליו רבים מהאוכלוסייה שאין להם מקום קבוע להתפלל מפאת העובדה ששאר בתי הכנסת מרוחקים", מספר אחד הגבאים, "בעזרת ה', מהמקום יצא בעתיד הרבה גמילות חסד לנזקקים וחלוקת ספרים לזיכוי הרבים. המטרה שלנו היא אחת: להרבות אהבת חינם בין כל הרבדים של עם ישראל".

כידוע, את אימפריית התורה והחסד מנהיג האדמו"ר הרב פינטו ממקום מושבו במרוקו, שם כאמור הוא משמש כראש אבות בתי הדין וכאחראי על הכשרות היהודית במדינה כולה. הרב פינטו מוסר שיעורי תורה ומוסר המשודרים לאלפים מכל העולם ברשתות החברתיות ובאתרים הנבחרים.

כמו כן, בימים אלו - ימי השובב"ים, משגר הרב פינטו בכל יום אגרות חיזוק והכוונה לאלפי תלמידיו מהארץ ומהעולם, שבהן הוא משרטט את הקו של דרך הבעל שם טוב החדשה, שאחריה צועדים רבבות, ושכוללת את לבישת השק כפי שעשו אבותינו בעת צרה וקריאת ספר דברים בשבת.

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • בית מדרש
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully