וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיוט בלחן מרגש: האזינו ל"אלהא דיליה", הסינגל החדש של יצחק מאיר

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

27.1.2021 / 16:36

דווקא בעיצומו של הסגר השלישי ולקראת שבת שירה משחרר הזמר והיוצר יצחק מאיר סינגל חדש, למילותיו הידועות של רבי ישראל נג'ארה ובלחנו המרגש והזועק של ר' שלמה קרליבך: "אלהא דיליה". על העיבוד וההפקה המוסיקלית: ערן קליין

הזמר והיוצר יצחק מאיר ממשיך במסע אל הנפש פנימה. לאחר עשרה אלבומי מופת ואינספור סינגלים סביב מעגל השנה היהודי ולא רק - הוא משחרר סינגל חדש.

מדובר בשיר "אלהא דיליה", אשר מילותיו לקוחות מתוך הפיוט הידוע "י-ה ריבון" של רבי ישראל נג'ארה, בלחנו המרגש והזועק של ר' שלמה קרליבך. השיר הוקלט במסגרת פרויקט "יחדיו ירננו" של חיים אורי קוטלר, בו מיטב האמנים מחדשים מניגוניו של ר' שלמה קרליבך זצ"ל בהפקה מוסיקלית של ערן קליין.

העיתוי שנבחר להוצאת השיר, בעיצומו של הסגר השלישי, לקראת שבת שירה - אינו מקרי. הזעקה והתחינה להקב"ה "והוציא את עמך מתוך הגלות, העם אשר בחרת מכל האומות", מתבקשת שבעתיים בימים אלו.

מאיר סיפר על השיר: "בימים אלו אני מרגיש שמילים אלו בפיוטו של רבי ישראל נאגר'ה מתאחדות לשורה אחת. מחד, תחושה של עם נבחר, מתקדם טכנולוגית, עם חוסן לאומי נדיר, בוודאי בהשוואה לעמים אחרים. מאידך, עדיין בתוך גלות - גלות של מסכות, גלות של סגרים מבית ושל פוטנציאל אחדות שכמהה מאוד להתממש".

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • מוזיקה
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully