מעניין: מתי השוטרים בקבר רחל יקראו את המגילה?

השנה חל בירושלים פורים משולש ולכן נעשתה פנייה של מפקדי המשטרה אל רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, בשאלה מתי יש לנהוג פורים במתחם קבר רחל בקרב השוטרים הנאלצים לשבות במקום, מבלי שיש להם אפשרות לשהות בעלות השחר בלב העיר. התשובה? בפנים

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
23/02/2021
כניסת אזרחים לקבר רחל, אוקטובר 2010. עומר מירון
מתפללים בקבר רחל(צילום: עומר מירון)

בשנה זו שבה בירושלים חל פורים המשולש, ובשבת נאלצים שוטרים ומאבטחים לשבות במקום, מבלי שיש להם אפשרות לשהות בעלות השחר בלב ירושלים, פנו מפקדי המשטרה אל רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים בשאלה מתי יש לנהוג פורים במתחם קבר רחל.

יצוין כי מתחם הקבר מאז ומעולם הינו בבית לחם כידוע, אך בשנים האחרונות נבנתה חומת הפרדה המכלילה את קבר רחל בירושלים ת"ו. כמו כן, חיברו את מתחם הקבר לעירוב של ירושלים ואף את השירות המוניציפלי ניתן על ידי עיריית ירושלים, כמו חיבור המים והחשמל ששונה לפני כשנתיים וכיום ניתן על ידי חברת הגיחון הירושלמית הישראלית ועל ידי חברת החשמל, ולא על ידי עיריית בית לחם.

על כן פסק הרב שמואל רבינוביץ שליט"א, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, כי יש לנהוג לקרוא את המגילה ביום ט"ו באדר בברכה, מכיוון שהעירוב הכללי של העיר ירושלים כולל גם את מתחם קבר רחל ובכל ענייני המקום הרשות שנותנת את השירות המוניציפלי בשנים האחרונות היא העיר ירושלים, הרי שמתחם קבר רחל מתאחד עם העיר ירושלים, ויום הפורים נוהג בה ביום ט"ו.

  • קבר רחל
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully