וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שישה דיינים חדשים מונו למערך הגיור

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 14.3.2021 / 16:48

נשיא ביה"ד הגר"ד לאו לדיינים החדשים: "תפעלו על פי ההלכה ובמאור פנים, בלא להתרגש מקולות מימין או משמאל". הדיינים שמונו הם: הרב אורי בצלאל פישר, הרב חיים והב, הרב יהושע וייסינגר, הרב ישי סלומון, הרב אבישי טהרני והרב דוד עזרן

דיון מערך הגיור. הרבנות הראשית,
נשיא ביה"ד הגר"ד לאו עם הדיינים החדשים/הרבנות הראשית

שישה דיינים חדשים מונו היום (ראשון) לבתי הדין במערך הגיור הממלכתי, על ידי הרב הראשי לישראל נשיא בית הדין הגדול הגר"ד לאו. המינויים נעשו בוועדת איתור בראשות נשיא בית הדין הגדול וקיבלו הבוקר את אישור הממשלה.

הדיינים החדשים הגיעו לקבל את ברכתו והדרכתו של נשיא בית הדין הגר"ד לאו בלשכתו בירושלים, יחד עם הרב משה ולר, מ"מ ראש מערך הגיור, מנהל אגף הגיור אפני אלון, והרב רפי דיין, נציג הרב הראשי ויו"ר ועדת חריגים במערך הגיור.

הדיינים שמונו הם: הרב אורי בצלאל פישר, הרב חיים והב, הרב יהושע וייסינגר, הרב ישי סלומון, הרב אבישי טהרני והרב דוד עזרן.

הרב הראשי הגר"ד לאו אמר לדיינים בפתח הדברים: "אנו בימים של תקופת בחירות ולצערנו קיימת הסתה וביטויים שלא צריכים להאמר, אין לי ספק שכולכם תעשו מאמץ שהדברים יהיו על פי ההלכה כדת וכדין, וכדי שהדברים יהיו על פי ההלכה הם גם צריכים להיות במאור פנים, כי ההלכה מחייבת להתנהל כך".

"אנו נמצאים בראש חודש ניסן זה זמן של התחדשות, בימים אלו היו כל כלל ישראל בהליך של גירות שנסתיים במעמד קבלת התורה בהר סיני. התורה היא אחת והעקרונות נשארו אותו דבר, אנו נקפיד על הכתוב בה ונעשה זאת בצורה ראויה בלי להתרגש מקולות מימין או קולות משמאל, אלא לעשות את הדבר הנכון בעיני אלוקים ואדם, להגדיל כבוד שמים ובעזרת השם תהיה לכם את הסייעתא דשמיא לעשות את הדברים בצורה נכונה".

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully