וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות הנשיא האמריקאי: השר העניק מחווה ייחודית לחסידות חב"ד

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 25.3.2021 / 13:42

יממה לאחר הבחירות, שר החינוך יואב גלנט זימן למשרדו את אנשי חב"ד לטקס חגיגי, בו חתם על "הצהרת יום החינוך", המכירה במעמדו של האדמו"ר רבי מנחם מנדל שניאורסון זצ"ל כדמות חינוכית שיש ללכת בדרכה, לכבוד יום הולדתו ה-119

טקס עם השר יואב גלנט ואנשי חב"ד. צעירי חסידי חב"ד,
הטקס במשרדו של השר גלנט/צעירי חסידי חב"ד

אתמול - יום י"א בניסן, יום הולדתו ה-119 של הרבי מחב"ד, חתם שר החינוך יואב גלנט על "הצהרת יום החינוך" כמחווה לחסידות חב"ד.

"הצהרת יום החינוך" מכירה במעמדו של האדמו"ר רבי מנחם מנדל שניאורסון זצ"ל כדמות חינוכית שצריך ללכת בדרכה וקוראת לכולם להקדיש את היום הזה ליום חינוך.

את ההצהרה פותח הרבי במילים "כשם שחובה על האדם להניח תפילין מדי יום, כך חוב גמור להקדיש חצי שעה מדי יום למחשבה אודות חינוך ילדיו". בהצהרה החשובה שנחתמה על ידי שר החינוך הוא קורא לכולם ליישם את בקשתו של הרבי ביום ההולדת שלו כמתנה לרבי.

מזה שנים נוהגים נשיאי ארה"ב להכיר ביום המיוחד הזה כיום חינוך בו לומדים תלמידי בתי הספר על משנתו של הרבי ומפעל חייו. גם ההצהרה שנחתמה כעת מבוססת על הצהרתו של נשיא ארה"ב לשעבר רולנד רייגן.

טקס עם השר יואב גלנט ואנשי חב"ד. צעירי חסידי חב"ד,
ההצהרה/צעירי חסידי חב"ד

בשעות הבוקר המוקדמות צלצל השר גלנט לנציגי חסידות חב"ד ואמר: "אני רוצה לתת מתנה לרבי לרגל יום ההולדת ה-119 ותחילת שנת ה-120. תבואו ואני אחתום על ההצהרה". מי שיזם את המהלך ופעל בתוקף על מנת שהוא יבוצע, הוא סגן שר החינוך מאיר פרוש.

למרות שזהו יום אחר הבחירות, התעקש השר גלנט שהטקס, אליו הוזמנו נציגי אגודת חסידי חב"ד, צעירי חסידי חב"ד ורשת אוהלי יוסף יצחק, ייערך דווקא במשרד החינוך, משום "שזהו המקום שאחראי על חינוך ילדי ישראל ואני רוצה לתת להצהרה הזו את החשיבות שמגיעה לה".

יצוין, כי לפגישה הוזמנו גם יו"ר צאגו"ח ואגו"ח הרב יוסף יצחק אהרונוב שסיפר לשר על מבצע החלוקה הענק במסגרתו חולקו מאות אלפי כזית מצה ואף העניק לשר ולצוות לשכתו מצות מהודרות.

כמו כן השתתף בטקס שר הפנים של חב"ד, מזכ"ל אגו"ח הרב אריאל למברג ומנכ"ל הרשת אליהו קריצ'בסקי שהוצג לשר כ"שר החינוך של חב"ד", סקר בפני השר את פעילות הרשת וקרא לו לטפל בכל הנושא של ילדי החוץ וילדי השלוחים.

השר התחייב לטפל בנושא יחד עם מנכ"ל משרד החינוך וסגן השר מאיר פרוש וציין את הקשר המיוחד שלו לשלוחים והערכתו הרבה לפעילות חסידות חב"ד והבטיח להמשיך ולעזור ככל שהוא יתבקש.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • חב"ד
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully