וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כך פועל הרב פינטו למען הכרה במלך מרוקו כ"חסיד אומות העולם"

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 8.4.2021 / 13:01

האדמו"ר פנה למוזיאוני השואה הגדולים בארצות הברית ונפגש עם בכירי ארגוני ההנצחה בחודשים האחרונים על מנת להעניק הכרה למלך מוחמד החמישי, שהגן על יהודי ארצו מול הנאצים

בישראל ובעולם מציינים היום (רביעי) את יום השואה, לזכרם של מיליוני היהודים שנרצחו באכזריות בלתי נתפסת על ידי הנאצים ועוזריהם.

בתוך הרוע הלא אנושי, בלטו אלו שהוגדרו כ"חסידי אומות העולם" - מלאכים אנושיים שעמדו על רגליהם, כנגד הזרם, הצילו אלפי יהודים וסירבו בכל תוקף לשתף פעולה עם הנאצים.

עד ימינו אנו פועלים רבים לחשוף את אותם קרנות אור אנושיות ולהעניק להם את ההכרה וההוקרה הראויה. אחד מהם הוא מלך מרוקו מוחמד החמישי - שהגן בחירוף נפש על העם היהודי שהתגורר בארצו.

האדמו"ר הרב יאשיהו פינטו, ראש אבות בתי הדין במרוקו, עומד בראש יוזמה עולמית, להעניק הכרה למלך מרוקו המנוח ולהכריז עליו כ"חסיד אומות העולם".

מלך מרוקו המנוח מוחמד החמישי. ShutterStock
מלך מרוקו המנוח מוחמד החמישי/ShutterStock

האדמו"ר הרב פינטו פנה למוזיאוני השואה בוושינגטון ובניו יורק, על מנת שאלו ינציחו את המלך, שהגן על יהודי ארצו בתקופת מלחמת העולם השנייה. בחודש האחרון הרב פינטו נפגש בארה"ב עם בכירים בהנהלת הארגונים המנציחים את השואה ואלו הביעו נכונות רחבה לפעול למען הכרת הטוב למלך מוחמד החמישי.

הרב פינטו תיאר את ההתמסרות של המלך המרוקאי בימי מלחמת העולם השנייה להצלת היהודים: "כאשר היטלר שלח את גנרל וישי מצרפת, וזה דרש מהמלך את כל היהודים. אולם המלך אמר חד משמעית 'אין כאן יהודים וערבים, יש מרוקאים, והם אותו דבר, אם אתה רוצה יהודי תיקח אותי ראשון, ואם אתה רוצה שהיהודים יעטו טלאי צהוב, תשים עליי ראשון טלאי צהוב'".

"אנחנו חושבים שעשו פשע היסטורי שלא דיברו על זה ובעזרת ה' נפעל אצל ידידינו במוזיאון השואה בוושינגטון ובמוזיאון השואה בניו יורק, שינציחו בזמן מיוחד ובהנצחה מיוחדת את זכרו של המלך, אוהב היהודים, שעמד והציל את היהודים במדינתו מהשואה. המלך הוא חסיד אומות העולם. אין חסיד אומות העולם גדול יותר ממי שהציל קהילה שלמה", הוסיף הרב פינטו.

לדברי ראש אבות בתי הדין במרוקו: "ההיסטוריה מוכיחה איך בכל המדינות השלטונות שיתפו פעולה והכחידו את כל הקהילות, הרגו מיליוני יהודים, ואילו במרוקו היה 'המחנה הנשאר לפליטה'. כולם ניצלו וכך נשארה פה עד היום ארץ של חסד ורחמים, שנותנת ליהודים את כל הטוב, והכל בחסות של המלך ירום הודו ובני משפחתו שהקב"ה יאריך ימיהם בטוב".

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully