וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קריאה לציבור: הקדימו את זמן הגעתכם לציון הרשב"י

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 28.4.2021 / 15:22

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, פנה להמונים להקדים הן את הגעתם להילולה והן את חזרתם, על מנת שלא לגרום לחילול שבת המוני אצל צוותי הביטחון וההצלה

בשל הסמיכות של ל"ג בעומר השנה לכניסת השבת יצא הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, בקריאה לציבור להקדים את ההגעה והחזרה ממירון על מנת שלא לגרום לחילולי שבת המוניים לצוותי הביטחון וההצלה המוצבים על ההר בימים אלו. כמו כן קורא הרב הראשי להתפלל ולזעוק עבור אחינו ברחבי העולם הזקוקים לישועה.

וכך כתב הרב הראשי:

אחד מן הימים הנשגבים במהלך השנה הוא יום ההילולה של רבי שמעון בר יוחאי זיע"א. מאז תור הזהב בצפת עת עלו האר"י הקדוש ותלמידיו למירון, נתקבל מנהג זה ובמשך מאות שנים עולים רבים ביום זה לפקוד את קברו של רבי שמעון.

העלייה לקברו כוללת גם הדלקת "מדורת אש" לכבוד התנא האלוקי זיע"א. על עניין ההדלקה נאמרו טעמים רבים, הן בדרך הנגלה והן בדרך הסוד. בספר הזוהר נכתב שבשעה שרבי שמעון ישב ולמד תורה, הייתה אש בוערת סביבו.

הילולת מירון. שובה ישראל,
דברי הרב לאו/שובה ישראל

השנה חל ל"ג בעומר ביום שישי. רבים הם העולים לפקוד את הציון של הרשב"י במירון.

על מנת להימנע מגרימת חילול שבת, ולאפשר לכוחות הביטחון האמונים על שמירת הסדר הציבורי לסיים את ההיערכות המיוחדת הכוללת מספר רב של שוטרים וכוחות הצלה. אני פונה בקריאה לציבור העולים למירון בהילולת הרשב"י זיע"א, אנא הקדימו את זמן הגעתכם לציון הרשב"י ושימו לב לצאת לביתכם מוקדם ככל הניתן, זכות שמירת השבת תעמוד לכם ולבני ביתכם עד עולם.

כדאי לזכור את דברי רבי יוחנן משום רבי שמעון בר יוחאי "אלמלי משמרין ישראל שתי שבתות כהלכתן מיד נגאלין" - גאולת ישאל מסורה בידינו.

לאור השמועות הכואבות אודות אחינו בני ישראל ברחבי העולם הזקוקים לישועה, מן הראוי כי נעתיר בתפילה - אנו יושבי ארץ הקודש - שהחולים יבריאו והבריאים לא יחלו. ונוסיף בסיומה של כל תפילה לומר "אחינו כל בית ישראל וכו'", וזכות הצדיק תגן עלינו ועל כלל ישראל והעולם כולו.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • הר מירון
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully