וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האגרת של חכם שלום למשפחות ההרוגים: "אני בוכיה"

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 4.5.2021 / 14:13

נשיא מועצת חכמי התורה שלח איגרת ניחומים אישית לכל אחת מהמשפחות שאיבדו את יקירהם באסון בהר מירון בל"ג בעומר: "ונזכה בקרוב לגאולת עולמים"

האגרת של חכם שלום כהן. שובה ישראל,
האגרת של חכם שלום כהן/שובה ישראל

נשיא מועצת חכמי התורה, מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן, שיגר אתמול (שני) איגרת ניחומים אישית לכל המשפחות ששכלו את יקיריהם באסון הנורא בל"ג בעומר במירון.

בפתח האיגרת הביא חכם שלום את דברי הפסוק במגילת איכה, אשר ביטאו גם את רחשי ליבו בעקבות האסון הכבד: "על אלה אני בוכיה עיני עיני ירדה מים כי רחק ממני מנחם משיב נפשי".

"בלב דואב וכואב על האסון הנורא אשר פקד את כל בית ישראל ביומא קדישא דהילולת התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זיע"א על מ"ה קדושים וטהורים קרבנות ציבור אשר עלו בסערה השמימה בבואם לשפוך שיח ותחינה לפני קודשא ב"ה על הציון הקד' במירון", כתב.

בהמשך מכתבו מביא מרן דברי ניחומים למשפחות ההרוגים וז"ל:

"הנני בזה בדברי ניחומים למען הכלל והפרט ע"פ דברי הגמ' בסוכה מה': "ואמר חזקיה אמר ר' ירמיה משום רבי שמעון בן יוחאי 'יכול אני לפטור את כל העולם כולו מן הדין מיום שנבראתי עד עתה'. זכותו וגדולתו העצומה של רשב"י גבוהים וחשובים ביותר בפני קודשא בריך הוא עד שמסוגלין בכוחם לפטור את כלל ישראל מן הדין ואין אנו יודעים חשבונותיו של מקום. ודווקא בזמנים קשים אלו עלינו להתחזק יותר באמונה ולקבל באהבה דין שמים, וכל אחו"א יקבל ע"ע לעשות ולקיים 'ויהיו כל מעשינו לשם שמים' לכב' יתברך, להרבות באהבת חינם האחד אל רעהו ולהוסיף עוד ועוד בלימוד התורה הקד' שהיא אגוני מגנא ואצולי מצלא ויהיה זה לכבודו ולעילוי נשמתו הטהורה של המנוח ולא ישמע עוד שוד ושבר בארצנו ובנחמת ציון תנוחמו ולא תוסיפו לדאבה עוד".

את מכתבו מסיים נשיא המועצת בברכה: "ונזכה בקרוב לגאולת עולמים ויקוים בנו הפס' "הקיצו ורננו שוכני עפר כי טל אורות טלך" וגו' בביאת גואל צדק בב"א".

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully