וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התגובה של מרן שר התורה הרב קנייבסקי על אסון מירון

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 5.5.2021 / 15:12

במכתב שפרסם בנו חביבו של הרב קנייבסקי, הגאון רבי יצחק שאול, הוא מספר כי שאל את מרן שר התורה את שאלת הרבים "על מה עשה ד' ככה" ושמע ממנו מה יש לתקן ובמה להתחזק ולהתמיד

במכתב חיזוק מיוחד ממרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א לאור המצב והאסון הקשה, עונה מרן בעל ה"דרך אמונה" שליט"א ומפלס נתיבות במענה לשאלת רבים "על מה עשה ד' ככה".

במכתב שפרסם בנו חביבו הגאון רבי יצחק שאול קנייבסקי שליט"א, נכתב "ישבתי קמיה אאמו"ר מרן שליט"א בשב"ק אחרי האסון הכבד שפקד אותנו בל"ג בעומר במירון ואמרתי כולם שואלים ובקשוני לשאול על מה עשה ד' ככה לנו ומה יש לתקן לעצור מדת הדין הנוראה, והשיב 'זה גזירת שמיים ואין איתנו יודע חשבונות שמיים'".

הגאון רי"ש שליט"א מוסיף ומציין כי "ושאלתי במה לתקן" ומרן שר התורה שליט"א השיב "להתחזק בתורה ובהתמדת התורה", חזר על זה כמה פעמים, ציין בנו חביבו במכתב והוסיף בשם אביו מרן שליט"א "ונשים שיתחזקו בצניעות".

שר התורה הגר״ח קנייבסקי. שובה ישראל,
הרב קנייבסקי/שובה ישראל

בנו מציין כי אחרי כמה רגעים אמר "שלא מקפידים בהלכות נטילת ידיים לסעודה בכל פרטיה ודקדוקיה, ושצריך להתחזק בכוונה בברכות להרגיש קרבת אלקים", עכ"ד הקדושים.

במכתבו ציין הגאון רבי יצחק שאול על דברי רשכבה"ג מרן שר התורה שליט"א "עי' טור או"ח סי' מ"ו שדוד המלך תקן מאה ברכות לפי שהיו מתים מאה נפשות בכל יום, ועי' זו"ח רות דף ק"ה ב' במעלת נט"י לסעודה".

בסיום מכתבו ציין כי מרן שליט"א בירך ומתפלל "מי שאמר לעולמו די יאמר למלאך המשחית הרף, ולא ישמע שוד ושבר בארצינו". ומרן שר התורה שליט"א הוסיף לאחר חתימת בנו הגרי"ש שליט"א על המכתב חיזוק כי "הדברים נכונים"

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully