וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מסע האדמו"ר הרב פינטו לישראל: ההדלקה ההמונית, קבלת הקהל והאסון במירון

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 6.5.2021 / 14:18

מנהיג "שובה ישראל" שהה בארץ לכבוד ל"ג בעומר, הדליק את המדורה, הוביל את הקהילה בהתמודדות עם האסון ועוד. צפו בגלריה המסכמת של ביקורו

האסון שאירע בל"ג בעומר במירון ובו נהרגו 45 מתפללים, מבוגרים וצעירים, השכיח את השמחה האדירה שהייתה זמן קצר בלבד קודם לכן בציון הרשב"י ובהדלקות השונות באלפי מוקדים, בישראל ובעולם.

אחת ההדלקות בה השתתפו אלפים הייתה הדלקתו של האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, ראש אבות בתי הדין במרוקו, שהגיע במיוחד לישראל לל"ג בעומר, אחרי מסע חיזוק נרחב ברחבי ארצות הברית.

הדלקת האלפים של האדמו"ר הרב פינטו התקיימה בליל ל"ג בעומר, ברחבת ישיבת "שובה ישראל" באשדוד. שעות ספורות לפני האסון הקשה, הדליק האדמו"ר את מדורת הענק בהשתתפות אלפים שהגיעו מכל רחבי הארץ, לעילוי נשמתו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זי"ע.

לאחר ההדלקה, התקיים מעמד החלא'קה לילדי ישראל שהגיעו לגיל שלוש, ובמרכזו עברו מאות ילדים לפני האדמו"ר שגזז מעט משיער ראשם, כמנהג ישראל. קודם לכן, התקיימו גם מספר שיעורי תורה בהשתתפות אלפים והאדמו"ר רבי יאשיהו פינטו שימש כסנדק בברית לבן אחד מתלמידיו.

במשך שעות רבות, לאורך היום והלילה, התקיימה קבלת קהל במעונו של האדמו"ר הרב פינטו, שעיקר מושבו בשנים האחרונות במרוקו, שם הוא משמש כראש אבות בתי הדין וכאחראי על הכשרות וענייני היהדות מטעם הממלכה אוהבת היהודים.

בקבלת הקהל אצל האדמו"ר הרב פינטו עברו אלפים להתברך, להתייעץ ולהתקרב וביניהם גדולי הרבנים, אדמו"רים, פוליטיקאים, אנשי עסקים ועמך בית ישראל.

בליל ל"ג בעומר, לאחר חצות ליל, עלה האדמו"ר הרב פינטו על מסוק בדרך למירון לפקוד את ציונו של רשב"י זי"ע, כאשר בדרכו לשם נודע דבר האסון הגדול. האדמו"ר החליט לחזור על עקבותיו ושעות ספורות לאחר מכן הוא טס חזרה אל מעונו שבמרוקו.

בתחילת השבוע המשיך האדמו"ר את מסע החיזוק בקרב קהילות "שובה ישראל" בעולם, והגיע לצרפת. שם, הוא פקד את בתי המדרש בפריס שבראשותו ומסר מספר שיעורי תורה ומוסר, שהועברו בשידור וידיאו חי ברשתות החברתיות ובאתרים הנבחרים.

בכל הימים האחרונים עסק האדמו"ר הרב פינטו באסון שאירע במירון, הן בחיזוק טלפוני למשפחות ההרוגים וסיוע והן בדברי חיזוק בשיעורים השונים. לדבריו של האדמו"ר הרב פינטו, כעת נדרש מכל אחד ואחד להתחזק באמונה תמימה ופשוטה ולהרבות בלימוד התורה ובלימוד ספר הזוהר הקדוש.

צפו בגלריה המסכמת את ביקורו בישראל:

צילום: עובדיה כלימי/, עובדיה כלימי
אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully