וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראש הישיבה הסביר: זה הפתרון להסלמה הביטחונית בדרום

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 13.5.2021 / 13:10

מנהיג הציבור הליטאי, הרב גרשון אדלשטיין, אמר כי יש להתחזק באמונה אמיתית - בקב"ה, בגמילות חסדים ובלימוד תורה, כתגובה להידרדרות המצב הביטחוני ברחבי ישראל. קראו את דבריו המלאים

מנהיג הציבור הליטאי ראש הישיבה הרב גרשון אדלשטיין התייחס למצב הביטחוני ולהסלמה בדרום ואמר כי יש להתחזק בימים אלו באמונה אמיתית בקדוש ברוך הוא, בגמילות חסדים ובלימוד התורה.

בדבריו שמסר בפני תלמידיו אמר ראש הישיבה: "יש אסון, אסון בנפש, כל הזמן חיים בנס, שה אחת בין שבעים זאבים, זה כל הדורות, אבל בפרט בזמן האחרון פה בארץ ישראל זה נסים גלויים. שה אחת בין זאבים מסביב מסביב מכאן הים, ומסביב כולם שונאים, זאבים וחיים בנס".

הרב אדלשטיין התייחס למצב בדרום ואמר כי "עכשיו יש צרה גדולה בדרום וצריך רחמי שמים לזכות לישועה, צריך זכויות, הכל תלוי בזכויות, ומה הם הזכויות? איך עושים זכויות? יש שלושה, העולם עומד על שלושה דברים: תורה עבודה וגמילות חסדים. עסק התורה - שיהיה בשלמות, כל אחד לפי האפשרויות שיש לו לנצל את הזמן, שלא יהיה ביטול תורה כל אחד לפי כוחו. ועבודה זה תפילה, בקשת רחמים, רחמי שמים".

ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין. באדיבות המצולם,
הרב גרשון אדלשטיין/באדיבות המצולם

ראש הישיבה המשיך לפרט: "עבודה זה לחיות עם אמונה, חיים של אמונה. חיים של אמונה זה חיים אחרים לגמרי החיים באמונה, והאמונה היא שהכל בידי שמים, כל מה שקרה, כל קושי כל שמחה זה בידי שמים, חסד מן השמים, וקושי זה מן השמים אם מישהו מצער אותי זה מן השמים ואין סיבה להקפיד עליו בכלל, כי זה מן השמים, רק הוא".

"אם אדם חי עם אמונה שהכל בידי שמים אין קפידא על אף אחד, כי הכל בידי שמים וכל היום חייבים הודאה על חיים טובים ומאושרים - צריך הודאה ומה ההודאה? לזכור שהכל חסדי השם! חסדי השם על כל נשימה תהלל י-ה, אפילו בימים כתיקונם זה ככה", הוסיף.

"וגם גמילות חסדים, אהבת הבריות, ואהבת לרעך כמוך אמר רבי עקיבא זה כלל גדול בתורה. מה זה כלל גדול בתורה? זה מצות עשה ואהבת לרעך כמוך, אבל זה לא רק דבר פרטי, אלא זה כלל גדול בתורה. ההצלחה בתורה, התורה נקנית בארבעים ושמונה דברים, ארבעים ושמונה דברים שהתורה נקנית בהם ובהם יש אחד: אהבת הבריות, בזה קונים תורה, אדם חייב לזכות לתורה, שיעשה כל מה שהוא יכול, לא להתאמץ יותר מדי - אבל לפי כוחו".

לסיום הוסיף הרב אדלשטיין: "ואם יש אהבת הבריות אז יש הצלחה בתורה, תורה באיכות, יש גם תורה בכמות ויש גם תורה באיכות, אז עם אהבת הבריות יש מצות עשה ואהבת לרעך כמוך, אבל זה גם חיוב מצד שזה עוזר לשלמות בקנייני התורה".

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully