וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אחרי המהומות והתפרעויות: מפגש יוצא דופן בעכו

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 7.6.2021 / 13:53

ביוזמת רבה הראשי של עכו, הגאון הרב יוסף ישר, נערך מפגש מיוחד בהשתתפות הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו וראשי הדת המוסלמית, הנוצרית והבהאית בעיר. "נחצו קווים אדומים", אמר הרב לאו על המהומות האחרונות

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו במפגש מיוחד. הרבנות הראשית,
מפגש מיוחד להרגעת הרוחות/הרבנות הראשית

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו קיים אתמול (ראשון) מפגש מיוחד עם ראשי הדתות ביוזמת רבה הראשי של עכו הגאון הרב יוסף ישר. במפגש השתתפו ראשי הדת המוסלמית, הנוצרית והבהאית, השיח' סמיר עאסי והשיח' עבאס זכור, האב אנדראוס בחות', האב תאופיק בו מרעי והאב עפיף מח'ול.

הרב הראשי אמר במפגש למנהיגי הדתות: "צריך להגדיר דברים ברורים נחצו פה קווים אדומים בצורה נוראית וחריגה וחייבים לומר זאת. להפגין זו זכות של כל אדם במדינה דמוקרטית. אדם שיגיע לסכנת חיים? אסור להשלים עם מציאות כזו. חייבים להגיד בקול ברור הפגנה כן חציית קווים אדומים בשום אופן לא. בעכו מאז ומתמיד ידעו למצוא את המענה המשותף להיות סמל לדו קיום ולהתגבר גם כאשר היו מכשולים".

עוד אמר הרב הראשי במפגש: "יש ביטוי שאומר כשם שאין פרצופיהם שווים אין דעותיהם שוות כמו שאין סיבה לאיבה כי מישהו נראה אחרת ממני כך אין סיבה לשנוא מי שאינו באותה דעה כמוני".

הרב לאו הוסיף כי "אני שמח על רצונם של השייחים להגיע לבתי ספר יהודיים ולדבר, אבל בראש ובראשונה מצופה מהם להגיע לבתי הספר מהם יצאו אותם פורעים שהיכו אדם חף מפשע וכמעט שהרגוהו. כל אחד חייב לדבר בקהל שלו ולדאוג שמה שהיה פה לא יהא עוד לעולם, בקריאה ברורה שאין ולא תהיה הצדקה לשום סוג של אלימות משום סיבה".

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully