וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"לא נרגשים": כשהאדמו"ר הרב פינטו נשאל על הממשלה החדשה

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 14.6.2021 / 14:31

ראש אבות בתי הדין במרוקו נשאל בנושא במסגרת שיעור שהעניק בלוס אנג'לס והפתיע: "אין מה לחשוש, כיוון שהקדוש ברוך הוא מנהיג את העולם בתבונה. הוא יודע מה הוא עושה". צפו

בווידיאו: הרב פינטו על ממשלת לפיד-בנט/שובה ישראל

שעות לפני השבעת ממשלת בנט - לפיד והליכת המפלגות החרדיות לאופוזיציה, נשאל האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו - ראש אבות בתי הדין במרוקו, על הדרך בה ראוי להתנהל מול המציאות החדשה, ומול החשש שאופף את המגזר החרדי בכל הקשור לעתיד עולם התורה ועניני הדת.

בשיעור שמסר האדמו"ר הרב פינטו בלוס אנג'לס, הוא נשאל כך על ידי אחד מתלמידיו: "עומדת לעלות ממשלת זדון בארץ ישראל, גזירות נגד הדת, וכולנו נרגשים וסוערים, האם אנחנו צריכים לומר שהכל בידי שמיים, כי אין רע יורד מהשמים, ולמעשה הכל מאיתו יתברך".

באופן מפתיע, השיב האדמו"ר הרב פינטו לתלמידיו, כי אין לחשוש מכיוון שהקדוש ברוך הוא מנהיג את העולם בתבונה, "קודם כל - אנחנו לא נרגשים ולא נסערים. הקדוש ברוך הוא יודע מה שהוא עושה בעולם".

הרב פינטו הוסיף: "האדם לא יתרגש ולא יהיה סוער מכלום, 'עניה סוערה לא נוחמה', לא להתרגש ולא כלום, הקדוש ברוך הוא יודע מה שהוא עושה, הוא מנהג את עולמו בחכמה ובתבונה".

הרב פינטו המליץ לתלמידיו שלא להתערב כלל בנושאים הפוליטיים: "עצה טובה: לא להיכנס לזה, ולא להיות חלק מכלום, מה שאדם חושב בלב שטוב - שיתפלל לה', אבל לא להיכנס לכלום".

דבריו של הרב פינטו מגיעים בעיצומו של מסע חיזוק עולמי. לאחר צרפת, לונדון, ישראל, מרוקו ועוד - בשבועות האחרונים האדמו"ר הרב פינטו שוהה בארה"ב, שם הוא מקיים מרתון של שיעורי תורה ומוסר, ממנהטן ועד לוס אנג'לס.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully