וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרב הסביר לתלמידיו: זה מה שמלמד אותנו האסון במיאמי

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 4.7.2021 / 17:32

ראב"ד "העדה החרדית", הרב משה שטרנבוך, קישר בשיעורו בין הטרגדיה בפלורידה לקורונה ולמה שהתחולל במירון בל"ג בעומר ואמר: "צריכים לראות בכל זה כעין בת קול משמיים הקורא לנו שאין לסמוך על הטבע אלא רק על הקב"ה שהוא שולט על העולם"

תמונת לוויין מאתר קריסת הבניין בעיירה סרפסייד, אזור מיאמי, פלורידה, 3 ביולי 2021. רויטרס
תמונת לוויין מאתר קריסת הבניין בעיירה סרפסייד, אזור מיאמי, פלורידה, 3 ביולי 2021/רויטרס

האסון הקשה במיאמי, בו קרס בניין על יושביו ובכללם יהודים, גרר רבים לעשיית חשבון נפש רוחני. ראב"ד "העדה החרדית", הרב משה שטרנבוך, התייחס לאסון בשיעור שמסר בפני תלמידיו ואמר כי המסר שצריך לקחת ממנו הוא שה' שולט ומנהל את העולם. הרב שטרנבוך חיבר בין האסון במיאמי לקורונה ולאסון הקריסה במירון בל"ג בעומר.

בפתח דבריו אמר הרב שטרנבוך: "בשבוע האחרון שמענו על אסון גדול שאירע במיאמי, שנהרגו שם רבים וגם יהודים חרדים רח"ל. והנה בזמן האחרון הקב"ה מרעיד את כל העולם, בתחילה בנגיף הקורונה שהיכה את כל יושבי תבל, ואחר כך במירון שהוא המקום המרכזי של בית ישראל, ולאחר מכן במכות פרטיות הן בארץ ישראל והן באמריקה, ורבים שואלים על מה עשה ה' לנו ככה".

לדברי הראב"ד: "אנחנו צריכים לראות בכל זה כעין בת קול משמיים הקורא לנו שאין לסמוך על הטבע אלא רק על הקב"ה שהוא שולט על העולם, וכוחו וגבורתו מלא עולם - אנה מפניך אברח, ואין לנו עצה אלא לבטוח בהשם דאיהו עילת כל העילות וסיבת כל הסיבות, ולולא השגחתו על כל העולם בכל רגע, היה נהפך העולם לתוהו ממש".

הרב שטרנבוך הסביר כי "מקובלנו מרבותינו שלפני ביאת משיח צדקינו, בשעה שעולה לרצון לפני הקב"ה לגאול אותנו, הרי הוא מוכיח לנו שבדרכי הטבע לא נוכל להשיג ישועה, שאין הקב"ה שולח את ישועתן של ישראל אלא בשעה שאנחנו מכירים שהישועה תלויה רק בו, ולכן עכשיו מסובב הקב"ה אסונות נוראים בארץ ישראל ובחוץ לארץ, להראות לנו שעפ"י דרך הטבע אין לנו תקווה, ואנו מוכרחים לבטוח בהשם".

לסיום חידד את המסר ואמר כי "זהו חובותינו אם נחשוב שאפשר להינצל בדרכי הטבע, אז ימשיך ח"ו לבוא עוד גזירות, גזירה אחר גזירה, ורק בשעה שנקבל על עצמינו באמונה שלמה שהישועה תבוא רק מהקב"ה, אז יגן הקב"ה ויושיע אותנו".

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • מיאמי
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully