וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההבהרה של הרב הראשי לרבנים האמריקאים: "לא לחיסול הרבנות"

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 5.7.2021 / 12:22

הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו קיים ישיבה מיוחדת לבקשת קבוצת רבנים מארצות הברית, שהגיעו לביקור בארץ וביקשו לשמוע את עמדתו בסוגיות שעל הפרק בארץ ובעולם

הרב הראשי הגר"ד לאו עם רבנים מארצות הברית. הרבנות הראשית,
הרב הראשי הגר"ד לאו עם רבנים מארצות הברית/הרבנות הראשית

הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו קיים ישיבה מיוחדת לבקשת קבוצת רבנים מארצות הברית, שהגיעו לביקור בארץ וביקשו לשמוע את עמדתו בסוגיות שעל הפרק בארץ ובעולם.

הרב הראשי שוחח עם הרבנים על החשיבות הגדולה של האכפתיות לעם ישראל וחיבור של יהודים חזרה לעם ישראל ולמדינות ישראל. עוד אמר הרב הראשי בישיבה כי יש חשיבות רבה מאד לשמירה על מערך הכשרות ומערך הגיור אשר מוכרים כיום בכל העולם וכל רבני הקהילות סומכים את ידם על מערכות אלו בשל המקצועיות והדרך אותה הם מובילים כאשר מחד נצמדים להוראות השולחן ערוך ויחד עם זאת עושים הכל כדי להגיש את שירותים אלו בצורה שתתאים לכל אחד ואחד.

הרב הראשי התייחס למהלכים מסוימים שנרקמים בימים אלו ואמר "אנחנו חייבים לזכור, כולנו אנשים אחים והאחריות לשמירה על הצביון היהודי של מדינת ישראל מוטלת על כולנו לכן חייבים לומר בקול ברור בכל מקום, לא לחיסול הרבנות הראשית, לא להריסת המרקם הדק והסטטוס קוו השביר שגם ככה בקושי מתקיים.

"כמובן שככל שניתן לייעל ולשפר אנחנו בעד וזה הקידוש ה' הכי גדול שאפשר לעשות אבל חייבים להדגיש שלא לשפוך את התינוק עם המים ולדאוג להמשך קיומה של הרבנות הראשית כפי שהיא היום' אני מקווה כי נקבל את הכלים הנצרכים לייעול ושיפור המערכת ונוכל להמשיך לקדש שם שמים בעולם", הוסיף.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • רבנים
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully