וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מפתיע: המוזיקאי שעזב את להקת הרוק והחל לכתוב שירים חסידיים

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 5.7.2021 / 12:09

מלהקת ה"תבלינים" למוזיקה החסידית - הכירו את רועי לביא ואת הדרך שעשה לאחר שהתקרב לדת

רועי לביא. גונן שמר,
רועי לביא/גונן שמר

רועי לביא הוא מוזיקאי כבר הרבה שנים. תחילה היה חלק מהרכב ה"תבלינים", להקת רוק-פופ-סול מרעננת ובועטת. במהלך הקריירה ההיא, בעת שכתב והלחין חומרים לעצמו, מצא את הדרך והחל מתקרב לדת.

אט אט הוא לבש מדים אחרים, טיפח זקן והיה ליוצר שומר תורה ומצוות. חבריו ללהקה כיבדו את החלטתו לחבוש כיפה ולהתהדר בציצית והמוזיקה המשיכה לבעוט כתמיד.

תחילה, לביא לא הצליח לסכם את הרעיון החסידי במספר מילים. הוא ידע שהוא רוצה לדבר על הביטוי המופלא הזה של אדמו"ר המהר"ש זצ"ל, לפיו לא צריכים להסתכל למעלה רק בשעת צרה אלא לכתחילה להביט מגבוה, בחיוביות, והדברים יקרו ויצליחו. אבל אז המילים נתקעו בין הקלידים ונכנס לסיפור חברו הקרוב ושותפו ליצירה יונתן פררה שהוביל אותו למילים חזקות, כאילו דיבר מתוכו. היום רועי כבר נינוח, לא מחפש תשובה כי יודע שמצא את האמת והשאר יסתדר.

לביא כתב והלחין שירים שטובי האומנים הישראלים מבצעים, אך מאז שהחל לשמור מצוות הוא כותב רק שירים עם משמעות יהודית. למרות סגנונו הייחודי של הזמר הוא שומר על איזון חסידי מתקתק, למשל, בעצתו של המפיק איל ישי הוא הוסיף לשיר ה"איי איי איי" החסידי ונתן למנגינה רקע תרבותי מהעולם שהוא מביא אתו.

זהו סיפור על אמן שגילה את עצמו בגיל 6, יצא לדרך וכשהוא נחשף לאמת, הביא אותה אליו לאומנות.

"לכתחילה אריבער", מילים: רועי לביא ויונתן פררה, לחן: רועי לביא, עיבוד: איל ישי ורועי לביא, הפקה מוזיקלית: איל ישי.

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully