וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחזה מרגש: כך צפויים האלפים לפקוד את הכותל המערבי

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 14.7.2021 / 14:43

החל ממוצאי שבת, ערב תשעה באב, יגיעו המונים לרחבת הכותל המערבי, שם יקראו את מגילת איכה ויאמרו קינות בסמוך למקום החורבן. הקרן למורשת הכותל תעביר שידור חי מהאירוע - הלינק בפנים

לקראת תשעה באב, יום בו העולם היהודי מתאבל על חורבן שני בתי המקדש, בית המקדש הראשון ובית המקדש השני, נערכת "הקרן למורשת הכותל המערבי" כמדי שנה לקליטתם של ההמונים, הנוהרים אל הכותל המערבי לקריאת מגילת איכה ואמירת קינות בסמוך למקום החורבן.

החל ממוצאי שבת, ח' באב תשפ"א ועד למחרת היום בשעות המאוחרות של הלילה, יגיעו יהודים מכל העדות והחוגים לציין את היום הקשה במקום המסמל ביותר את החורבן.

במקום צפוי מחזה מרגש של רבבות יושבים על הרצפה ומקוננים על חורבן בית ה' בכל הנוסחאות והמסורות, כראוי למקום המאחד והמלכד.

יהודים בכותל המערבי. הקרן למורשת הכותל המערבי,
האלפים יגיעו לכותל/הקרן למורשת הכותל המערבי

במוצאי שבת, ליל תשעה באב, הקרן למורשת הכותל תקיים לטובת אלו שאין ביכולתם להגיע לרחבת הכותל המערבי משדר מיוחד. המשדר יתחיל עם תפילת ערבית, קריאת מגילה איכה ואמירת קינות על ידי חזנים.

בגמר הצום תחלק הקרן למורשת הכותל המערבי שתיה ומזונות לאלו שמסיימים את הצום ברחבת הכותל המערבי.

ההיערכות תימשך עד השעות המאוחרות של הלילה, כאשר המונים, בראשות רבנים וגדולי תורה, מגיעים למעמד קידוש הלבנה שנעשית ברוב עם במוצאי יום תשעה באב. כוחות הצלה יוצבו במשך כל היום ברחבת הכותל המערבי על מנת להושיט יד ועזרה למי שיזדקק לכך.

יצוין כי אין כניסה ברכבים פרטיים לעיר העתיקה, ויש להגיע בתחבורה ציבורית בלבד. הקרן למורשת הכותל המערבי מבקשת מהציבור להישמע להוראות משטרת ישראל ולהנחיות הסדרנים.

לצפייה במשדר המיוחד לחצו כאן>>

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully