וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רבה של ירושלים במכתב חריף: "להיאבק נגד אותן מזימות"

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 22.8.2021 / 13:42

בעקבות מועצת הרבנות הראשית ורבנים אחרים, יוצא גם הרב שלמה עמאר נגד רפורמת הכשרות של המשרד לשירותי דת: "אומרים לשלוח יד בקדשי ישראל לפגוע בהם, רח"ל. אוי לנו שכך עלתה לנו. עוונינו הטו אלה", כתב במכתב

רבה של ירושלים נגד רפורמת הכשרות: "זה כשנתיים שיש חרון אף בעולם, מגזירת המגיפה אשר רבים חללים הפילה, ועצומים כל הרוגיה, ואסון מירון ועוד, ומלחמת עזה, ומלחמה פנימית ועוד ועוד", כתב רבה של ירושלים, הראשל"צ הרב שלמה משה עמאר, בפתח מכתבו שפרסם נגד רפורמת הכשרות של המשרד לשירותי דת.

"ואם היינו זוכים היו מושלי ישראל עומדים וגוזרים צום ועצרה, והרי בהפטרה של מנחה של יוה"כ קוראים את הנביא יונה, ושם המלך התעורר וקם על רגליו וגזר צום על כל עמו, וכשראה הקב"ה שלבם נשבר בקרבם ונכנעו לפני ה' התבטלה הגזירה".

"משלא זכינו קמו מושלינו להרים יד בתורת משה רבינו, ולזעזע את כל העם היושב בציון ואת כל עם ישראל, ואומרים לשלוח יד בקדשי ישראל לפגוע בהם, רח"ל. אוי לנו שכך עלתה לנו. עוונינו הטו אלה", כתב הרב עמאר.

שלמה עאמר הרב הראשי לשעבר והרב של ירושלים היום – בהלוויתם של הזוג טולדנו שנרצח בקזבלנקה. נועם מושקוביץ
הרב עמאר/נועם מושקוביץ

הוא התמקד ברפורמת הכשרות: "וכבר עמדו גדולי וזקני הדור מרן הגר"ח קניבסקי ומרן הגרי"ג אדלשטיין ומרן הגר"ש כהן ורבים וכן שלמים עמם, וקראו להיאבק נגד אותם מזימות שפוגעים בזכות הקיום של עם ישראל. שהם שבת ומועד וגירות וכשרות ועוד".

"בקריאה מעומק הלב לכל מי שיש בידו להשפיע להציל את עם ישראל ולעמוד בפרץ מול הנסיונות לקעקע בחומות הכשרות והגיור כפי מסורת ישראל סבא, ואל המבקשים לשנות, אני קורא, משכו ידיכם מדברים אלו שמהווים פגיעה חמורה והרסנית ביסוד קיומו של עם ישראל", הוסיף.

"ואת אחי בני עמי אני קורא בחבה להתחזק בתורה ועבודת ה', ולהרבות בתפילות ותחינות לפני המקום ב"ה כי אין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמים, והוא ברחמיו יחוס ויחמול על פליטתנו ויושיענו תשועת עולמים בחסד וברחמים אמן", כתב לסיום.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • שלמה עמאר
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully