וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חוגים ומגזרים: זמרי ברסלב מתאחדים לקראת ראש השנה

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 24.8.2021 / 15:25

מיטב זמרי ברסלב, מכל המגזרים, משתפים פעולה בביצוע מיוחד לקריאתו של רבי נחמן - "החזיקו עצמכם יחד". ניסן רוטמן, שהלחין והפיק את השיר, אומר: "כל מי שהיה באומן, הרגיש את אהבת החינם הגדולה השוררת שם בין האנשים"

לקראת ראש השנה תשפ"ב, מיטב זמרי ברסלב מכל המגזרים מתאחדים לביצוע מיוחד של קריאתו של רבי נחמן: "החזיקו עצמכם יחד". אל הלחן וההפקה המוסיקלית של ניסן רוטמן, הצטרפו: מוטי ווייס, יחיאל ברוין, מוטי גולדמן, עדי רן, הראל טל, ארז יחיאל ומשה לוי.

"החזיקו עצמכם יחד" - קריאתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב, קורמת עור וגידים במסגרת סינגל חדש הרואה אור בימים אלה, לקראת ראש השנה הבא עלינו לטובה. מאחורי הפקת השיר עומדת חבורת 'מעיין הנשמה' המורכבת ממספר מוסיקאים חסידי ברסלב שנפגשים לאחר התבודדות באולפן של של קהילת ברסלב "אור יוסף" בחצור ומקליטים תורות של רבי נחמן בלווי נגיגה.

"כל מי שהיה באומן, הרגיש את אהבת החינם הגדולה השוררת שם בין האנשים, למרות השוני הגדול בינהם, בלי הבדלים של עדות, חוגים ומגזרים", מעיד ניסן רוטמן, שהלחין את השיר והפיק אותו מוזיקלית. מעבר לגיטרות שניגן בעצמו, הצטרפו אליו: רמי צמח (תופים), אברהם צייטלין (קמנצ'ה), אבי אהרונסון (גיטרה בס) ורובי ויינרב (סקסופון).

כדי להעצים את האחדות, התגייסו זמרים מוכרים מקצוות שונים בברסלב ליטול חלק בפרויקט. כך משתתפים בשיר: מוטי ווייס, יחיאל ברוין, מוטי גולדמן, עדי רן, הראל טל, ארז יחיאל, משה לוי, איתי בראל ואסי לבובסקי. השיר נפתח ומסתיים בקולות מהמעמד המרגש של התיקון הכללי העולמי שמתקיים מידי שנה בערב ראש השנה באומן. "זה הרגע בו חסידי ברסלב באומן ובעולם כולו מתאחדים ללא הבדל לומר יחד את התיקון הכללי וקבלת עול מלכות שמיים. אין יותר חזק ומרגש מרגש מזה", הוא אומר.

השיר הופק בשיתוף עם קהילת ברסלב "אור יוסף" בחצור, שמחזיקה באולפן הקלטות למוזיקה ושיעורי תורה ומעניקה בית חם ליוצרים ומהווה מקום מפגש לחובבי מוזיקה וניגונים. השיר מעצים את הנקודה המחברת בקהילה; עזרה הדדית, תמיכה ואהבה.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • מוזיקה
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully