אנגלית, יידיש ועברית: ההרכב הבועט מלוס אנג'לס מפתיע

האחים בנצי ושמוליק מארקוס מרכיבים את להקת היום השמיני, שזכתה להצלחה רבה במצעדים והוציאה כמה להיטים אהובים במיוחד. עכשיו הם משחררים את האלבום השביעי, "מזל". הנה שיר הנושא מתוכו

  • מוזיקה
דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

להקת היום השמיני, המורכבת משני האחים בנצי ושמוליק מארקוס, משחררת לעולם את אלבומם התשיעי, "מזל". ההרכב הבועט מלוס אנג'לס חתום על להיטים רבים, שהצליחו מאוד בעולם וגם בישראל. הם שרים באנגלית, בעברית ולעיתים גם עם נגיעות ביידיש.

השניים, חסידי חב"ד, כותבים ויוצרים שירים מקוריים על החיים, על נושאים ביהדות ובעיקר על תורות ותובנות חב"דיות. שם האלבום ושיר הנושא (Lucky - מזל), מבוסס על שיחת הרבי במאמר "באתי לגני". שמוליק מארקוס מסביר: "רעיון המזל ומקומו בעולם היהודי, נובע מהזכות שיש לנו, 'אשרינו… שאנחנו הדור שיכולים להביא את המשיח!'".

לצד פיתוח רעיונות חסידיים, מבטיח שמוליק שבאלבום החדש מסתתרות פנינים נוספות שירוממו את הרוח ויחייכו את הדעת.

היום השמיני - בנצי ושמוליק מארקוס (צילום: יח"צ)

"יש באלבום החדש הכל", אומר החצי השני של הלהקה, בנצי מארקוס. "אתגרנו את עצמנו יותר מתמיד - גם בטקסטים, גם בלחנים ואפילו בעיבודים, כדי שכל אדם ימצא לעצמו פינה באלבום שתשמח אותו. האלבום החדש כולל שירים שיעניקו לך השראה, שירים שיגרמו לך לרקוד, וטקסטים שיגרמו לך להרהר גם אחרי שהשיר יסיים להתנגן...".

לצד שירים חדשים, ניתן למצוא באלבום החדש גם את הסינגלים אלקא דמאיר, Rollin, רמיקס ללהיט העבר טראכט גוט, שיר התפילין ועוד - ובסך הכל, 11 רצועות מלהיבות.

צמד היום השמיני חי בארה"ב, אך אהוב מאוד בישראל. השירים שלהם מתנגנים תדיר בתחנות הרדיו ולהיטיהם הצליחו במצעדים. הצוות מופיע מדי תקופה בארץ הקודש ונערך להופעות נוספות בעתיד הקרוב.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully