וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רועה נאמן: מחיה עולם התורה הספרדי הלך לעולמו

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 21.10.2021 / 10:28

הגאון רבי מכלוף פחימה זצוק"ל נפטר בגיל 87. היה ראש מוסדות "תורה וחסד", רב יהדות צפון אפריקה, מרבני בני ברק וממנהיגיה הרוחניים של תנועת ש"ס בעיר ובישראל כולה

רבי מכלוף פחימה. תנועת ש"ס,
רבי מכלוף פחימה/תנועת ש"ס

הורם הנזר: הלך לעולמו הגאון רבי מכלוף פחימה זצוק"ל, ראש מוסדות "תורה וחסד", רבם של יהדות צפון אפריקה, מרבני העיר בני ברק, וממנהיגיה הרוחניים של תנועת ש"ס בבני ברק ובארץ.

הגאון המנוח זצ"ל השיב את נשמתו הטהורה ליוצרה לאחר שהזדכך בייסורים קשים ומרים והוא כבן 87 שנים.

הוא היה מפארה של יהדות צפון אפריקה. עלה ממרוקו שם הקים מוסדות חינוך, ועם בואו לארץ הקים ישיבות וכוללים והיה הרוח החיה בהפרחת עולם התורה הספרדי. היה רועה נאמן לאלפי תלמידים שזכה להעמיד במשך למעלה מ-60 שנה במסירות נפש ופעל לחיזוק חומות היהדות וקירוב יהודי צרפת.

רבי מכלוף פחימה. תנועת ש"ס,
רבי מכלוף פחימה/תנועת ש"ס

מועצת חכמי התורה ותנועת ש"ס פרסמה מודעת אבל שבה נכתב: "אבלים יחד עם כל בית ישראל על האבדן הגדול לעולם התורה והישיבות, וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'".

"תנועת ש"ס ובראשה מרנן ורבנן מועצת חכמי התורה בראשות גדול הדור מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט"א, יו"ר התנועה הרב אריה דרעי, נציגיה ופעיליה, מבכים מרה את פטירתו של האי גברא רבא, ממקימי היהדות הספרדית התורנית בעולם הישיבות, מגדולי החריפים והעמקנים בדורנו אשר יצק מים על ידיהם של גדולי ישראל ובהם מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל ומרן ראש ישיבה הגרא"מ שך זצוק"ל, לן בעמקה של הלכה ואיש ההשקפה הטהורה", נכתב בהודעה שפורסמה.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • ש"ס
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully