וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרבנים הראשית נגד רפורמת הכשרות: "הרס"

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 28.10.2021 / 12:22

הרבנים הראשיים לישראל, רבי יצחק יוסף ורבי דוד לאו, הציגו חזית אחידה במכתב שתקף את מתווה הכשרות אשר אושר על ידי הממשלה הנוכחית. במכתב הם קוראים לעצירת התהליך באופן מיידי

הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א והרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א יוצאים אתמול (רביעי) במכתב משותף ותקיף נגד מתווה הכשרות שאושר.

הרבנים הראשיים מגדירים את המתווה החדש "הרס הכשרות המביא לידי ביטוי מגמה לעקירת יהדותה של מדינת ישראל".

עוד קוראים הרבנים הראשיים בקריאה לעצור הליך זה מיידית, וכן קוראים לרבני ישראל לעמוד בפרץ ולא לתת כשרות במקום שלא הוסמכו לכך ע"י מועצת הרבנות הראשית.

מכתב הרבנים נגד רפורמת הכשרות. הרבנות הראשית,
מכתב הרבנים נגד רפורמת הכשרות/הרבנות הראשית

מכתבם המלא של הרבנים הראשיים:

ההחלטה על מתווה הכשרות החדש שהתקבלה היא הרס הכשרות ומביאה לידי ביטוי מגמה לעקירת יהדותה של מדינת ישראל, צעד נוסף להפיכת מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה.

כל מי שעיניו בראשו רואה את הרמת היד בתורת משה, סטייה מן הדרך שהתוו לנו גדולי ישראל זיע"א מייסדי הרבנות הראשית ובראשם מרן הגראי"ה קוק זצ"ל ומרן הראשון לציון הגר"י מאיר זצ"ל והרבנים הראשיים לדורותיהם דרכם הייתה להקים בארץ ישראל מדינה יהודית.

ההרס הרוחני במסווה של הרפורמה זו כסות עיניים שאחריתה מי ישורנו.

בחלל חדרי זוממי השינוי מהדהדים כבר קולות נוספים בענייני גיור ונישואין מחוץ למסגרת הרבנות הראשית שיביאו בהכרח להפרדת קהילות בישראל. שמירה על האחדות שהייתה משאת נפשם של מייסדי הרבנות נחתכת בלהבי ברזל.

אנו אפופי חרדה לבאות, אנו פונים בקריאה: הרפו ידיכם מקודשי ישראל! ענייני ההלכה והדת מסורים בידי רבני ישראל, אין להעלות על הדעת שבמחי יד יחריבו בניין שלם במגמה לרצות גורמים מסוימים.

מתוך אחריות כבדה לעם ישראל ולארץ ישראל אנו קוראים לעצור הליך זה מיידית.

אנו קוראים לכל רבני ישראל, עמדו בפרץ, הרגישו את האחריות המוטלת על שכמכם, דעו כי על כתפנו מוטלת אחריות לקיומו של היישוב היהודי בארץ ישראל ואין שום זכות לשום גורם לקבוע חוקים שהם נגד חוקי תורתנו הקדושה.

אנו קוראים לרבני ישראל לבל יהין רב לתת כשרות שלא במקום שהוסמך לכך ע"י מועצת הרבנות הראשית לישראל.

רבני ישראל הממשיכים את הדרך המסורה מדור דור ישמרו על זכותם להביע את דבר ה' ללא חת וללא מורא.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully