וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סגולה שעובדת: כך תגרמו לילדכם להצליח

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 17.11.2021 / 14:02

כל אחד מאיתנו רוצה לתת לילדיו את הכלים להתקדם ולהצליח בחיים, אבל איך עושים זאת? האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, ראש אבות בתי הדין במרוקו, מסביר זאת בעזרת פרשת השבוע, פרשת תולדות

אבא משחק עם ילד. ShutterStock
אבא משחק עם ילד/ShutterStock

לפעמים אנחנו שוכחים להעריך תלמידי חכמים ולהוקיר אותם כראוי. האדמו"ר הרב יאשיהו פינטו מתייחס לפרשת השבוע, פרשת תולדות ומסביר כיצד עזרה וכבוד שמעניקים לתלמידי חכמים הם סגולה לכך שילדינו ילכו בדרך התורה והמצוות.

וכך כתב הרב פינטו:

אנו מוצאים בפרשת השבוע "וַיִּתְרֹצֲצוּ הַבָּנִים בְּקִרְבָּהּ... וַתֵּלֶךְ לִדְרֹשׁ אֶת ה'", רבותינו הקדושים אומרים שמתי שרבקה הייתה עוברת ליד בתי עבודה זרה עשו היה מפרכס ורוצה לצאת. רבקה שראתה כך, הלכה לבית מדרשם של שם ועבר לדרוש את השם ויש לשאול מה הפירוש של הדברים?

אלא אולי אפשר לפרש ולומר, מובא בגמרא (שבת כג:) אמר רבא דרחים רבנן הוו ליה בנין רבנן, דמוקיר רבנן הוו ליה חתנוותא רבנן. אמר רבא כל מי שמרחם ועוזר לתלמידי חכמים בזכות זה יהיו לו בנים ת"ח, ואם הוא מכבד ת"ח יהיו לו חתנים ת"ח. מתי שרבקה ראתה שיש לה בן שרוצה לצאת ליד בתי ע"ז, היא הלכה לתלמידי חכמים לשם ועבר כדי לעזור לתלמידי חכמים ואז תזכה שהבן שבבטנה שרוצה לצאת ליד מקומות של עבירה, יהיה צדיק בזכות שהיא מרחמת על תלמידי חכמים.

רואים פה יסוד גדול, מתי שאדם מרחם על תלמידי חכמים ומשתדל בשבילם הוא זוכה שהבנים שלו ילכו בדרך השם ויהיו תלמידי חכמים. לכן צריך להשתדל בכל הכוח לרחם על תלמידי חכמים ולכבד אותם כדי לזכות לבנים וחתנים תלמידי חכמים. ועוד בימים אלה שיצר הרע גדול ביותר ויש קושי בחינוך הילדים, לכן האדם צריך להשתדל בכל כוחו לרחם על תלמידי חכמים שתהיה לו סגולה לבנים ת"ח וגם לכבד ת"ח שתהיה לו סגולה לחתנים ת"ח.

דוד ברגר, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully