וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גדולי הדור מזהירים: "סכנה גדולה לפריצת כרם ישראל"

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 23.11.2021 / 8:32

הוועדה המתמדת של "ועידת רבני אירופה" נפתחה עם הקראת מכתביהם של הגר"ח קניבסקי והגר"ג אדלשטיין, שקראו לרבני היבשת להצטרף למערכה נגד הרפורמות בישראל. הוועדה הוציאה בעקבות הדברים קול קורא בנושא

גדולי ישראל קוראים לרבני אירופה להצטרף למערכה נגד הרפורמות בישראל ולהשמיע את קולם נגד גיור שלא כהלכה.

עם פתיחת כינוס הוועדה המתמדת של "ועידת רבני אירופה" הוקראו שני מכתבים של מרנן ורבנן גדולי ישראל: מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א ומרן ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין שליט"א. המכתבים נשלחו לרבני הוועידה לקראת הכינוס במינכן.

מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א כתב בין דבריו כי "מול כוונת מנהיגיהם להזיד בענייני הדת מהנהוג מקדמת דנא על פי מסורת ההלכה וגדולי הפוסקים מדור דור, ובעיקר בענייני קבלת גרים לכלל ישראל שללא קבלת עול תורה ומצוות אין זה גיור כלל ויש בזה סכנת התבוללות חמורה בארץ הקודש ראוי כי תנהגו בוועידתכם כדברי הנביא 'קרא בגרון אל תחשך כשופר הרם קולך והגד לעמי פשעם ולבית יעקב חטאתם".

מרן שר התורה מתייחס במכתבו גם למה שקורה בישראל: "ובפרט כאשר ראשי השלטון פועלים לחזק בארה"ק את השפעת הרפורמים והקונסרבטיבים ובאם תגבר השפעתם ותתרבה התבססותם, עלול ח"ו הדבר לחזק את הנהגתם והשפעתם אף במדינותיכם. יה"ר שאף הד קולכם שייצא מרבני הועידה יהדהד ברמה וימנע מכל זוממי רע שלא ירעו ולא ישחיתו בהר קודשי".

מרן ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין שליט"א כתב כי "אנשי השלטון הרחוקים מתורה ומצוות נשאו ראש, ורוצים לעקור ולבטל את כל הקדוש והיקר לישראל, ולגזור גזירות אף על כל הציבור הכללי בארה"ק, שתהיה הנהגה לא על פי ההלכה, עם איסורים חמורים. ובפרט בענייני גירות שזה נוגע לקדושת העם היהודי כולו, ויש בזה סכנה גדולה לפריצת כרם בית ישראל, והרי זה עלול להשפיע ח"ו גם בארצותיכם על מעמד הרבנים העומדים על משמר ההלכה ומסורת ישראל סבא, הרי ראוי ונכון הדבר שגם מוועידתכם ישמע קול ברמה הקורא לבל יהינו לפרוץ גדרי ההלכה, בהכנסת גויים לכרם בית ישראל".

התכנסות הועידה המתמדת. דוד פרידמן,
התכנסות הוועידה המתמדת/דוד פרידמן

לאחר הקראת המכתבים התקיים דיון נרחב והובאו בפני המשתתפים שאלות ותשובות שנשאלו בבית מרן ראש הישיבה שליט"א, עליהן השיב בפירוט רב בנוגע לדרכי המאבק. בתום הדיון החליטה הוועדה לפרסם קול קורא, המבהיר את עמדת "ועידת רבני אירופה" וכל בתי הדין ביבשת.

"ועידת רבני אירופה המייצגת את רוב מנין ובנין של רבני הקהילות היהודיות הכלליות באירופה, מביעה דאגה עמוקה לנוכח השמועות המגיעות עדינו מארץ הקודש הבאים לשנות סדרי בראשית בנוהל הגיורים, כאשר האחריות על הגיורים תילקח מסמכותה של הרה"ר ותועבר לידי גורמים פרטיים האמורים לערוך גיור יותר ידידותי כביכול, אזנינו קשובה לקולות הבאים מציון ממרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א המתריעים בפנינו על הסכנה הגדולה הטמונה מאלו הבאים לשנות שידם על התחתונה וקוראים לנו להשמיע את קולנו ברמה", נכתב.

"רבני הקהילות באירופה עומדים בחזית מדי יום ביומו מול סכנות ההתבוללות של בני עמנו, ופועלים רבות כדי לקרב את הרחוקים מחד ומאידך לשמר את חומות הקדושה של עמנו".

"לעיתים רבות אף אנו עורכים גיורים ואנו עושים זאת מתוך כובד ראש, והבנה והכרה עמוקה שחלק חשוב מהליך הגיור הוא כניסתו של הגר אל עם ישראל רק אחר קבלת עול תורה ומצוות ולכך נדרשת היותו חלק בלתי נפרד מהקהילה המקומית, ומכאן נקבעה בעבר עמדתנו שגיור יכול להתבצע אך בתוך הקהילה המקומית ע"י בית דין קבוע וחשוב, המלווה והמכיר את המועמד בכל הליך הגיור עד לקליטתו לחיקה החם של הקהילה המקומית".

"ולכן חרטה ועידתנו על דגלה תקנות אלו בשיתוף עם הרה"ר לישראל, ורבני הקהילות באירופה קבלו על עצמם להכיר אך ורק גיור הנעשה ע"י בתי דין מרכזיים מקומיים, וגיור שלא נעשה ע"פ סדרי הגיור הנ"ל וללא קבלת עול תורה ומצוות אינו מוכר ע"י בתי הדין והקהילות באירופה", נכתב בקול קורא.

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully