וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"קרע משמעותי בעם ישראל": המכתב החריג של הרב הראשי

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 29.12.2021 / 13:25

לאור הכוונה לקדם את מתווה הגיור ולהפסיק את כהונתו של ראש המערך הרב משה ולר, הגר"ד לאו פנה לראש הממשלה נפתלי בנט: "צעד שיגרום לניתוק והסרת האחריות ההלכתית על הנעשה במערך זה"

הרב הראשי לישראל דוד לאו. רויטרס
פנה במכתב חריג לראש הממשלה/רויטרס

פולמוס הגיור: הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו פנה אמש (שלישי) במכתב אל ראש הממשלה נפתלי בנט לאור הכוונה לקדם את מתווה הגיור ולהפסיק את כהונתו של ראש מערך הגיור הרב משה ולר.

במכתבו כותב הרב הראשי לראש הממשלה כי "תפקידו של ראש מערך הגיור הוא ליישם את הנחיותיו ההלכתיות של נשיא בית הדין הגדול. וחובתו של ראש המערך לוודא שמירה על ההנחיות ההלכתיות".

עוד כותב הרב הראשי כי "הפסקת כהונתו של מי שמופקד על יישום ההנחיות ההלכתיות היא גדיעת הקשר בין מערך הגיור לרבנות הראשית, ותגרום לניתוק והסרת האחריות ההלכתית על הנעשה במערך הגיור".

הרב הראשי ממשיך וכותב "לצערי צעד זה הוא חלק מהמגמה המסוכנת של קידום מתווה הגיור שעומד על הפרק בימים אלו. אני חוזר ומדגיש, מתווה הגיור המוצע יגרום לקרע משמעותי בעם ישראל שלא יהיה ניתן לאיחוי".

"יישום מתווה הגיור המוצע יגרום לפיצול של העם היהודי, שיאלץ להתמודד בעתיד עם השאלה הקשה "מי הוא יהודי", עם מי אפשר להתחתן ועם מי ח"ו לא, מצב נורא של שתי מדינות לשני עמים, יהדות מפולגת במקום יהדות מאוחדת".

בסיום מכתבו מודיע הרב הראשי לראש הממשלה: "אני מודיע לך בצער רב, כי באם יקודם מתווה הגיור ותופסק כהונתו של ראש מערך הגיור, אאלץ להסיר אחריותי מכל הנעשה במערך הגיור ואפסיק מיידית לאשר את תעודות הגיור הניתנות בו".

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully