וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היהודים באירופה אבלים על לכתו של הפוליטיקאי האיטלקי

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל

עודכן לאחרונה: 12.1.2022 / 10:56

נשיא הפרלמנט האירופי דייוויד-מריה ססולי שהביע תמיכה ביהודי אירופה מת בגיל 65 אחרי מאבק במחלה קשה. נשיא "ועידת רבני אירופה" הגאון רבי פנחס גולדשמידט נפרד: "תמיכתו האיתנה בחיי היהודים היוותה מגדלור לאורך תקופות קשות מאוד"

הגרפ גולדשמידט ומשלחת ועידת רבני אירופה עם נשיא הפרלמנט האירופי דייוויד ססולי. לשכת נשיא הפרלמנט האירופי,
תמך ביהודי אירופה. ססולי עם הגאון רבי פנחס גולדשמידט/לשכת נשיא הפרלמנט האירופי

נשיא הפרלמנט האירופי דייוויד-מריה ססולי, כתב איטלקי ומגיש חדשות לשעבר שהמיר את קריירת העיתונות כפוליטיקאי סוציאליסט ולקדנציה כמעט מקרית כנשיא הפרלמנט האירופי, מת בבית חולים באוויאנו, איטליה והוא בן 65.

ססולי נאבק במחלה קשה וסיבוך משמעותי במערכת החיסון, והיה מאושפז בבית חולים באיטליה יותר משבועיים. ססולי שכיהן כנשיא הפרלמנט כשנתיים מת ימים ספורים לפני תום כהונתו כנשיא הפרלמנט בן 705 החברים, שאמור לבחור את מחליפו בשטרסבורג בשבוע הבא.

נשיא "ועידת רבני אירופה" הגאון רבי פנחס גולדשמידט אמר כי "אירופה אבלה על לכתו של דמוקרט אמיתי, ג'נטלמן ותומך נלהב בשלום ובאינטגרציה. 'ועידת רבני אירופה' מצטרפת לרבים המכבדים את הנשיא ססולי שאליו נתגעגע, לידידות ולתמיכה. ססולי נועד עמנו מיד עם היבחרו, הזמין אותי לשאת דברים במליאת הפרלמנט האירופי ביום השואה הבינלאומי האחרון ואף התארח בכינוס הועדה המתמדת בתקופת נשיאותו".

לדבריו, "תמיכתו האיתנה בחיי היהודים היוותה מגדלור לאורך תקופות קשות מאוד - בזמנים סוערים שבהם כוחות אפלים מטלטלים את אירופה. הלך לעולמו דמוקרט אירופאי ישר וידיד כן של הקהילה היהודית האירופית. מחשבותינו עם המשפחה והקולגות של חברנו היקר".

הנשיא ססולי הביע את עמדתו הנחושה בפני ראשי הוועידה במספר הזדמנויות. האחרונה שבהן כשנשא דברים בפני מליאת הוועדה המתמדת של "ועידת רבני אירופה". ססולי שנלחם בנחישות בחקיקה נגד מצוות הדת הצהיר כי "אין לראות באף אחד מיעוט בשל דתו. יש לראות בכל אחד אזרח אירופי עם זכויות מלאות. לא נסבול אנטישמיות ואלימות ביבשת אירופה - אני מקבל את עמדתכם כי מדובר בנגיף מסוכן ועלינו מוטלת האחריות להילחם בו ביתר נחישות. אלימות פיזית וחילול מבנים או בתי קברות שחוו קהילות יהודיות ברחבי אירופה בלתי נסבלים. אין מקום לאדישות נוכח מעשים אלה ומדינות והאיחוד האירופי עצמו חייבים לאכוף צעדים מתאימים כלפיהם. אני מקבל את עמדתכם כי מדובר בנגיף מסוכן ועלינו מוטלת האחריות להילחם בו ביתר נחישות".

עוד אמר ססולי כי הוא מודאג מהחקיקה האנטי דתית והאנטישמיות באירופה ובעיקר מהיקפה: "אקדם המשך שיתוף פעולה עם הנשיאה הנבחרת של הנציבות האירופית ויחד נשלב כוחות למלחמה בחקיקה האנטי דתית ובאנטישמיות. אמשיך ביתר שאת בפיתוח יוזמות ובשדרוג שיתוף הפעולה המוצלח של הפרלמנט ומוסדות האיחוד האירופי עם 'ועידת רבני אירופה' - מדיניות השמירה על זכויות הדת היהודית והמלחמה העיקשת בעקביות בכל גילוי של אנטישמיות וגזענות תמשך ללא פשרות. נבלום כל ניסיון חקיקה נגד מצוות הדת שחיטה כשרה וברית מילה וכל ניסיון קבלת החלטות אנטי ישראליות בפרלמנט האירופי".

אריה זמיר, בשיתוף שובה ישראל
  • עוד באותו נושא:
  • יהדות
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully